Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 21:37
 
Yazar Kurt, Zülkarneyn kitabını okurları için imzaladı!
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğan Yazar Dt. Eren Kurt, bu yıl 6.’sı düzenlenen Kitap ve Kültür fuarında Kur’an’ın Işığında Zülkarneyn –Büyük İskender- kitabını okurları için imzaladı.
KÜLTÜR Haberi
Yazar Kurt, Zülkarneyn kitabını okurları için imzaladı!

Kur’an’ın Işığında Zülkarneyn kitabının 2 yıl üzerinde çalışılmış bir eser olduğunu söyleyen Yazar Kurt: “İnsanların Kahramanmaraş’ta bu yıl 6.’sı düzenlenen Kitap ve Kültür fuarına olan ilgisi çok güzel. Okurlarımız okuyacakları kitapları araştırarak alıyorlar. İlimizde okuma oranının yüksek olduğunu görebiliyoruz. Kahramanmaraş’a şiirin ve edebiyatın başkenti diyorlar. Gerçekten de öyle” dedi.

 

 

“Okumayı severim ama yazma gibi bir hayalim yoktu”

 

Kitap yazma gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Yazar Kurt: “Küçük yaştan beri okumayı çok seviyorum. Yazmayı çok düşündüğüm söylenemez. Kur’an-ı kerim meali okumayı çok seviyorum. Mealde de Kehf süresi Zulkayneyn kıssası devamlı ilgimi çekerdi. Zulkayneyn büyük bir şahsiyet. Güneşin battığı, doğduğu yere kadar uzanan bir hükümdarlığı var. Acaba kim olabilir? İllaki tarih kitaplarında da adı geçiyordur diye öyle bir araştırma yaptım. Büyük İskender olduğuna dair ciddi deliller buldum ve bunu da baktım daha önce bununla ilgili hiçbir çalışma yapılmamış. Kitap şekline getirip insanlara duyurmanın daha yararlı olacağını düşündüm” dedi.

 

 

“İlk defa yazan olarak fuara katıldım”

 

Yazar Kurt: “Geçen yıl ziyaretçi olarak katıldığım fuara bu yıl yazan olarak katıldım. Çok hayal etmiyordum böyle bir şeyi. Nasipte varmış, gerçekten çok güzel bir duygu. Sevenlerimizde bizi yalnız bırakmadılar. Ben tüm okurlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Yazar, Kurt,, Zülkarneyn, kitabını, okurları, için, imzaladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı