Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 18:34
 
Yazar Daloğlu, imza gününde okuyucuları ile buluştu!
‘Demedi Demeyiniz’ kitabı ile okuyucularıyla buluşan Yazar Merziye Daloğlu, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Kültür Kafeteryada imza günü düzenledi.
SANAT Haberi
Yazar Daloğlu, imza gününde okuyucuları ile buluştu!

‘Demedi Demeyiniz’ kitabının içeriği hakkında bilgi veren Yazar Daloğlu: “Yaşananlardan çıkarılan dersler, sizde okuyun bir bakın. Sizde kendinize bir tecrübe çıkarın. Ondan sonra vay ben duymadım, vay ben okumadım ‘Demedi Demeyiniz’e getirdik sözü burada. Kitap kapağında da gördüğünüz üzere biraz İZ’in üzerine bastırdık ki hem okuyucularımızda iz bıraksın hem de seviyeli bir yaklaşım olsun istedik. Çünkü ben sana söylemiştim lafını çok sevmiyorum” dedi.

 

 

“Hayaldi gerçek oldu”

 

Kitap yazma hayalinden de bahseden Yazar Daloğlu: “Bir kenara yazıp bıraktığım bir şeyler vardı hep böyle ama hepsi bir araya gelir mi, bir gün kitap olur mu, olmaz mı? Çok o kaygıda değildim aslında. İçimden geldiğince yazdığım şeyler vardı. Sonra çok büyük bir talep oldu. Bu yazılarınızı bir arada görmek istiyoruz dediler. Öyle olunca biraz aslında takipçilerimizin isteği doğrultusunda oldu bu kitap. Çokta iyi oldu. Bugün burada ilk imza günümüzde bu kadar sevildiğimi görmek çok güzel. Sevenlerimiz akın akın bugün buraya geldiler. Çok güzel çok keyifliydi. Ben her zaman söylüyorum. Benim kitaptan önce ilk mesleğim öğretmenlik. Ben istiyorum ki çocuklardan biri büyüdüğünde bu okuma alışkanlığını nereden aldın dediklerinde bunu bana ilkokul öğretmenim aşıladı, o çok kitap okurdu, bizde ondan böyle gördük demeleri. Benim amacım bu. Bu kitap benim için hayaldi, gerçek oldu, çokta güzel oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

“Kitap fuarında standımız olacak”

 

Kahramanmaraş’ta düzenlenecek kitap ve kültür fuarında da yer alacaklarını belirten Yazar Daloğlu: “Kitap fuarında da standımız olacak. Okuyucularımız inanıyorum ki bizi orada da yalnız bırakmayacaklar. Bu gün buraya gelemeyen okuyucularımız kitap fuarında bizleri ziyaret edeceklerinin söylüyorlar. Bizlerde onları misafir etmekten mutluluk duyacağız. Ben bugün burada beni yalnız bırakmayan tüm okurlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Yazar, Daloğlu,, imza, gününde, okuyucuları, ile, buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı