Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 08:10
 
Yaşayan Kent ‘Germanicia’ film oluyor!
Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan, Müze Müdürlüğü ve DOĞAKA tarafından koordine edilen ‘Germanicia Antik Kenti Çalıştayı’nda ilk müjdesi verilen Germanicia Antik Kenti şehir hayatının yaşantısı filmleştiriliyor.
TURİZM Haberi
Yaşayan Kent ‘Germanicia’ film oluyor!

Konuyla ilgili Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Germanicia Çalıştayında; projenin müjdesini vermişti.

 

Germanicia ile ilgili bir film hazırlandığını belirten Ünal: "Çünkü hikâyesi olmayan hiçbir şeyi, hiç kimse satın almıyor. Yani evet bugün Germanicia ile ilgili ve Germanicia Antik Kentinin mozaiklerinin niteliği uzmanların bizimle paylaştıklarına göre hem Zeugma'dan hem de Efes'ten daha ince ve sanatsal bir kıymete haiz. Ama eğer siz bunun duygusunu, bunun hikâyesini dünya ile iletişim araçları aygıtlarıyla paylaşamıyorsanız hiçbir anlamı yok. Şimdi Germanicia ile ilgili bir film hazırlatıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. 

 

2019 yılı Turizm alt yapısının geliştirilmesi ve küçük ölçekli mali destek programında başarılı projeler arasında yer alan ‘Yaşayan Kent Germanicia’ isimli proje DOĞAKA’dan mali destek almaya hak kazanarak gerçekleşmesi yönünde büyük bir mesafe kat edildi.

 

Kahramanmaraş Arkeoloji Müze Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Yaşayan Kent Germanicia’ projesi, Kahramanmaraş Valiliği ve DOĞAKA tarafından desteklenecek.

 

Görevi başladığı ilk günden itibaren, diğer alanlarda olduğu gibi Arkeoloji ve Turizm alanlarında da, özelde ise Germanicia Antik kentine ayrıca önem veren Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’a göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Yaşayan, Kent, ‘Germanicia’, film, oluyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı