Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 20:26
 
Vali Özkan’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı!
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı. Vali Özkan, mesajında: “Asıl engellilik, dezavantajlı gruplara karşı sergilenen duyarsızlık halidir” dedi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Vali Özkan’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı!

Vali Özkan: “Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı bir tarihtir.

 

Engellilerimizin toplumsal hayatın her alanında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

 

Devletimiz, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak son yıllarda toplumsal yaşamda etkinlik alanlarını genişletmek ve daha iyi yaşam koşulları sağlamak amacıyla; engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin ekonomik ve sosyal durumlarını iyileştirmeye yönelik çok önemli düzenleme ve uygulamaları hayata geçirmiştir.

 

Devletimiz, dezavantajlı gruplara ilişkin sorunlarının çözümünde duyarlılık ve farkındalık yaratma yolunda ilerlemeye devam edecektir.

 

Asıl engellilik, dezavantajlı gruplara karşı sergilenen duyarsızlık halidir.

 

Herkesi engelli vatandaşlarımızın haklarına riayet etmeye davet ediyor, bu güzide insanlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir hayat diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Vali, Özkan’ın, 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü, mesajı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı