Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 16:47
 
Vali Özkan, Batıpark Spor Kompleksini inceledi!
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Batıpark Spor Kompleksi tesislerini gezerek Kahramanmaraş Gençlik ve spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’dan tesisler ve Yaz Spor Okulları çalışmaları hakkında bilgi aldı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Vali Özkan, Batıpark Spor Kompleksini inceledi!

Vali Özkan’a, Batıpark Spor Kompleksi içerisinde bulunan açık yüzme havuzu, Batıpark futbol sahası, karakucak güreş sahası, Güreş Antrenman Sahası, Güreş eğitim merkezi ve judo Antrenman salonu hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

 

Vali Özkan, tesis incelemelerinde bulunurken Yaz Spor Okullarının da başlaması ile Yüzme, Güreş, Basketbol ve Judo branşları ile ilgilenen sporcuların çalışmalarını yerinde görme ve izleme fırsatı buldu.

 

Sporcuların yoğun ilgisi ile karşılanan Vali Özkan, çalışmalar hakkında Antrenörlerden bilgiler aldı.

 

Judo da geçenlerde Makedonya/Üsküp te yapılan Balkan Şampiyonasında 3. olan judocu milli sporcular 1 altın ve malzeme hediyesi ile ödüllendirildi.

 

Balkan Şampiyonasında 3. olan sporculara ödül takdiminin ardından Vali Özkan, “Sporun beden ve ruh sağlığı için önemli olduğunu her yaşta vatandaşlarımızın çocuklarımızın spor yapmasını temennisinde bulundu.”

 

Vali Vahdettin Özkan tesislerdeki ziyaretlerinde incelemelerini judo Antrenörü ve milli hakemi İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Yener Yüksel ve İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı eşliğinde gerçekleştirdi.

 

Judo çalışmalarına eşlik eden Mülkiye Başmüfettişi Yener Yüksel Sporun Felsefesi ve Judo Sporun Teknik Bilgileri Hakkında sporculara uygulamalı şekilde bilgiler aktardı.  Karneyle antrenman salonuna gelen öğrencilere de başarılarından dolayı tek tek kutladı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Vali, Özkan,, Batıpark, Spor, Kompleksini, inceledi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı