Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 08:59
 
Uzakdoğu çayları Maraşlının gözdesi oldu!
Hazarfen Çayevi’ndeki Uzakdoğu çayları Kahramanmaraşlının gözdesi oldu.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Uzakdoğu çayları Maraşlının gözdesi oldu!

Necip Fazıl Kısakürek civarında bulunan Hazarfen Çayevi’nde demlenen Uzakdoğulu çaylar vatandaşların damak tadını geliştirmenin yanında şehre ayrı bir hava katmış durumda.

 

“Uzakdoğu’yu Maraş’a getirdik”

 

Kahramanmaraşlının Uzakdoğulu çaylara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Hazarfen Çayevi işletmecisi Mehmet Topal: “Bizler her damat tadına hizmet ediyoruz. İş yerimizde sadece bir tür çay yok. Güney Afrika’dan, Hindistan’dan,  Taylan’dan, Çin’den ve Japonya’dan çaylarımız mevcut ve vatandaşlarımızda çaylarımıza yoğun ilgi gösteriyor” dedi.

 

“Ebru Şallı’nın tavsiye ettiği çaylarımız mevcut”

 

Şehirde yeni bir kültür oluşturduklarını söyleyen Topal şunları söyledi: “Benim her zaman çay’a karşı bir ilgim olmuştur. Özelliklede dünya çaylarını işletmemizde müşterilerimizin damak tadına sunuyoruz. Özelliklede Uzakdoğulu çaylarımız ilgi görüyor, beğeniliyor. Çay Uzakdoğu’da bizden çok daha önce gelişmiştir. Güney Afrika’da, Hindistan’da,  Taylan’dan, Çin’den, Japonya’dan bu dünya çaylarını yakından takip ettiğim için özelliklerini biliyorum ve iş yerimden bulunduruyorum. Bunlar dünya’da çok kaliteli çaylardır. Mesela beyaz çay dünyanın en kaliteli çaylarından birisidir. Bizler her damat tadına hizmet ediyoruz. İş yerimizde sadece bir tür çay yok. Özellikle çayların faydasını soruyorlar, bu çayların faydasını söylemek bizim işimiz değil. Yani bu insanın yapısına göre faydası değişiyor. Ebru Şallı’nın tavsiye ettiği çaylarda mevcut. Popüler çaylarımız var. Kısacası her zevke her damak tadına uygun çaylarımız var.”

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Uzakdoğu, çayları, Maraşlının, gözdesi, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı