Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 16:28
 
Türkoğlu’nda ilk ameliyat başarıyla yapıldı!
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesi bünyesinde ilçede ilk defa ameliyat hizmeti verilmeye başlanmış olup 13.02.2019 tarihinde ilk hastanın ameliyatı başarıyla gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.
SAĞLIK Haberi
Türkoğlu’nda ilk ameliyat başarıyla yapıldı!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz, Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasında 25 Mayıs 2018 tarihinde hizmete açılmasıyla birlikte hastane hizmet sunum rolünün bir kademe daha yükselip A2 Dal statüsünden C statüsüne kavuştuğunu belirterek; ameliyathane, yoğun bakım ve diyaliz ünitesi gibi birçok özellikli birimin hem Türkoğlu ilçesinde hem de hastane bünyesinde ilk defa hizmet vermeye başladığını söyledi. 

 

25 Mayıs 2018 tarihinde toplamda 110 yataklı ‘C’ rolüne sahip yeni hastaneye taşınıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz: “C hastane rolüne sahip Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanemiz, Türkoğlu ilçemizin ihtiyacını karşılayan bir hastane olarak hizmet verecektir. Bu kapsamda hastane bünyesinde faaliyete başlayan ameliyathane, yoğun bakım ve diyaliz üniteleri sayesinde ilçe halkımız kendi hastanelerinde birçok tedaviye ulaşacak olup ilçe dışı sevklerde önemli ölçüde azalacaktır.” Dedi.

 

Öksüz açıklamasında “Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesi bünyesinde 13.02.2019 tarihinde hem ilçede hem de hastanede ilk defa ameliyatlara başlandığını belirterek ilk hastaya fıtık ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiğini” söyledi.

 

Türkoğlu ilçesinde yeni hizmete açılan devlet hastanesinin yapımı, açılışı ve özellikli hizmetlerin sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz, Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet hastanesinin ilimize ve ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı