Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 16:50
 
Türkoğlu’na 4 yeni Aile Sağlığı Merkezi yapılıyor!
Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yapımı devam eden sağlık tesisleri hakkında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz açıklamalarda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Türkoğlu’na 4 yeni Aile Sağlığı Merkezi yapılıyor!

Öksüz açıklamasında: “ Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz günden bugüne ilimizdeki sağlık tesislerinin hizmet sunum kalitesini artırmak ve eksikliği hissedilen bölgelere yeni sağlık tesisi yatırımları yapmak üzere çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu kapsamda Türkoğlu ilçemizde şu anda birisi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezi müşterek binası, üç tanesi ise müstakil Aile Sağlığı Merkezi olmak üzere açılış aşamasında olan ve inşaatı devam eden 4 adet sağlık yatırımımız mevcut” dedi.

 

 

Türkoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü yeni binasına geçiş için gün sayıyor

 

Öksüz: “Türkoğlu İlçe Merkezinde yapımı 99 oranında tamamlanan ve geçici kabul aşamasında bulunan Türkoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi binasının önümüzdeki günlerde aktif olarak hizmet vereceği müjdesini veriyoruz” dedi.

 

 

Mahallelere 3 Yeni Aile Sağlığı Merkezi

 

Türkoğlu İlçe Merkezine 6 Hekimlik yeni modern bir Aile Sağlığı Merkezi kazandırdıklarını dile getiren Öksüz: “Buna ilave olarak Türkoğlu Büyük İmalı, Şekeroba ve Yeşilyöre mahallelerinde yeni Aile Sağlığı Merkezi inşaatlarıdevam ediyor ve hızla tamamlanarak en kısa sürede bölge halkının hizmetine sunulacak. Büyük İmalı Mahallemize 1-2 hekimlik, Şekeroba ve Yeşilyöre Mahallelerimize ise 5 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi İl Sağlık Müdürlüğümüzce planlanmış olup Bakanlığımız onayıyla inşaat çalışmalarına başlanılmış, şu anda ise Büyük İmalı Aile Sağlığı Merkezimiz 40, Yeşilyöre Aile Sağlığı Merkezimiz 60 ve Şekeroba Aile Sağlığı Merkezimiz 90 oranında tamamlanmış durumda. En kısa sürede halkımızın hizmetine girecektir” ifadelerini kullandı.

 

Öksüz, son olarak: “Türkoğlu ilçe halkının hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetleri ihtiyacını karşılayacak olan yeni Aile Sağlığı Merkezlerinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Sağlık Bakanımıza, Bakanlığımız Yetkililerine, Sayın Valimize ve şehrimizin değerli temsilcilerine teşekkür ediyor, Türkoğlu ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Türkoğlu’na, 4, yeni, Aile, Sağlığı, Merkezi, yapılıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı