Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 09:44
 
Türkiye Off Road şampiyonları ödüllerini aldı!
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Kahramanlar Off Road Spor Kulübü Derneği (KAROF) işbirliği ile hem Türkiye Off Road Şampiyonası 6. Ayak Yarışı hem de Akdeniz Off Road Şampiyonası düzenlendi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Türkiye Off Road şampiyonları ödüllerini aldı!

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılı kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Off Road şampiyonalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde hem Türkiye Off Road Şampiyonası 6. Ayak Yarışı hem de Akdeniz Off Road Şampiyonasında derece yapan sporcular ödüllerini aldılar.

 

Hepiniz bir incisiniz

 

Ödül töreninde bir kısa değerlendirmede bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sporcuları bir inciye benzeterek: “Off Road Türkiye Şampiyonasının ilimizde yapılmasından büyük bir mutluluk duydum. Ayrıca ilimizin kurtuluşunun 100. Yılına denk gelmesi de ayrı bir mutluluk. Burada güzel bir söze değinmek istiyorum. Birinci iseniz herkesi geride bırakmışsınızdır. Ama bir inci iseniz herkese ışık saçarsınız. Burada yapılan yarışmalar ve puanlamalar sonucunda birinci, ikinci üçüncüler belirlenmiştir ama ben bu yarışmaya katılan tüm sporcuların bir inci olduğunu ve katkı sağladığını düşünüyorum. Bu vesile ile ilimize gelen tüm sporcuları tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Kupa ve madalya verildi!

 

Türkiye Off Road Şampiyonası’nda dereceye giren Kenan Özsoy-Harun Değnek ikilisi birinci olurken, ikinciliği İlayda Hancı-Batuhan Korkut çifti, üçüncülüğü ise Ergün Çirkin-Bekir Sami Başkan elde etti. Akdeniz Off Road Şampiyonasında ise birinci Erkan Karakaş, ikinci Serkan Sivri ve üçüncü Mehmet Fatih Ocak oldu.

 

 

Dereceye giren sporcuların ödülleri TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Alpedo Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu tarafından verildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Türkiye, Off, Road, şampiyonları, ödüllerini, aldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı