Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:15
 
Tarım İl Müdürlüğü 2 ilçede sahaya indi!
Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Elbistan’da büyük baş hayvanlarda aşılama ve tespit çalışmaları, Pazarcık ilçelerinde veteriner hekimler, veteriner sağlık teknikerleri sağlık taraması ve hayvan varlığı tespiti işlemleri için sahaya indi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Tarım İl Müdürlüğü 2 ilçede sahaya indi!

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü hayvan sağlığı birimi personelleri tarafından 2020 yılı koruyucu aşılama kampanyası dahilinde bir aydan büyük büyükbaş hayvanlarda Şap+LSD aşıları,  3-6 aylık büyükbaş hayvanlarda brucella aşıları yapılmaya başladı.

 

Ayrıca koyun ve keçi desteklemeleri kapsamında 238 işletmenin yerinde tespit çalışmaları yapıldı.

 

Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı birimi, hayvan sağlığı ve refahının korunması kapsamında sağlık taraması ve hayvan varlığı tespiti işlemlerine devam ediyor.

 

Bu kapsamda İlçede 512 küçükbaş hayvan işletmesinde sağlık taraması ve tespit yapılmış, bu süreçte 75000 anaç hayvan tespit edildi.

 

Taramalarda veteriner sağlık personeli tarafından kırsaldaki yetiştiricilere hayvancılıkla ilgili koruyucu hekimlik, sürü yönetimi, hayvan besleme gibi konularda bilgiler de aktarılıyor. Çalışmalar sırasında ayrıca 'mastitis' ve 'şap' hastalıklarıyla ilgili bilgi broşürleri de dağıtıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Tarım, İl, Müdürlüğü, 2, ilçede, sahaya, indi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı