Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 08:57
 
Şengül: “Kahramanmaraş’a sosyal belediyeciliği getireceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanları 16, 17, 18 Ağustos tarihinde Kapadokya’da toplanıyor.
SİYASET Haberi
Şengül: “Kahramanmaraş’a sosyal belediyeciliği getireceğiz”

Yapacakları il başkanları toplantısı hakkında bilgiler veren CHP İl Başkanı Esat Şengül, “Bu toplantı bizim 3 ayda bir yaptığımız rutin bir toplantı ama son zamanda yerel seçimlerden dolayı biraz ertelenmişti, bu toplantıyı önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda il il her şey gündeme gelecek. Bizler raporlarımızı hazırladık” dedi.

 

“81 ilde birinci olduk”

 

Yerel seçimlerde Kahramanmaraş’ın en fazla oyunu arttıran il olduğuna dikkat çeken Başkan Şengül şunları söyledi: “Bu toplantıda il il her şey gündeme gelecek. Bizler raporlarımızı hazırladık. Şehrimiz 81 ile baktığımızda oyunu en fazla arttıran il olmuştur. Bizler bu gururla genel merkezimize gideceğiz. Şehrimizde toplumun her kesiminden vatandaşlarımız bize oylarını verdi.  Yerel seçimlerde şehrimizden alınan 170 bin oy bizim namusumuzdur. Oy veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize oy vermeyen vatandaşlarında hakkını savunmaya devam edeceğiz. Yereldeki mücadelemize genel merkezimizin biraz daha el atmasını sağlayacağız. Partimizi iktidara taşıma adına adımlar atacağız.  Vatandaşlarımız CHP’nin her kesimine hitap eden bir parti olduğunu gördü. Bizim yapmış olduğumuzu çalışmaların faydasını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.”

 

“Bütün ilçelerde belediye meclis üyeleri çıkarttık”

 

Başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini kaydeden Şengül, “ İlk defa geçtiğimiz yerel seçimlerde bütün ilçelerde belediye meclis üyeleri çıkarttık. Daha önce şehir merkezinde meclis üyesi çıkaramıyorduk. 11 ilçemizde meclis üyemiz var bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Örgütlerimiz şuanda yoğun bir şekilde yarın seçim varmış gibi çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Ekibimiz yerel seçimlerde müthiş bir performans sergiledi. Sayın vekilimiz şehrin sorunlarını meclis gündemine getirmeye devam ediyor. Başkaları gibi koltuklara yapışıp kalmıyor. Bizler mutlaka şehrimize sosyal belediyeciliği getireceğiz. Yeter ki vatandaşlarımız bizlere güvensinler” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Şengül:, “Kahramanmaraş’a, sosyal, belediyeciliği, getireceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı