Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:13
 
Şehrin ufkunu açacak projede sona gelindi!
Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz, 150 milyon TL değerindeki kuyumcu kenttin son durumu hakkında bilgiler verdi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Şehrin ufkunu açacak projede sona gelindi!

Başkan Öz, “2016 yılında başladığımızda altın şehir küçük sanayi sitesi bugün itibaren yüzde 80 oranında bitirmiş durumdayız. Ülkemizin birçok badireden geçtiği günlerde birler biran olsun kuyumcu kentin inşaatını durdurmayı düşünmedik. Projemiz tamamlandığında şehir için büyük istihdam alanı olacak. Şehir kuyumculuğunun ufkunu açacak.” dedi.

 

“Kuyumcu sektörü çıta atlayacak”

 

Altın şehrin 10 bin civarından istihdam kapasitesi olduğuna dikkat çeken Öz şunları söyledi: “Altın şehir biliyorsunuz şehrimiz için çok önemli.  Nasıl ki tekstil, çelik tencere bakırcılık ne kadar şehir için hayati bir sektör ise kuyumculukta Kahramanmaraş için hayati sektördür. Bugün 4 bin kişinin istihdam edildiği kuyumculuk sektöründe biz altın şehri bitirdiğimizde 7 bin hatta 10 bin kişinin istihdam edilebileceği fiziki mekanları hazırladık. Biz burada kuyumcularımızı son teknolojiyle tanıştırıp çıta atlatmak istiyoruz. Üniversite sanayi iş birliğini önemsiyoruz. Burada kuyumcularımıza çeşitli eğitimler vereceğiz.  Burada Dünya ile yarışır hale geleceğiz. Şehrimizde geleneksel teknolojiyle kuyumculuk sektörü bir yere kadar gidebiliyor. Sektörün gelişmesi için teknoloji şart oluyor. Ben bu bina tamamlandığında hızlı bir şekilde sektörümüzün değişeceğine inanıyorum. Kuyumcu kent komple bir yaşam alanı olacak. Kapsamlı bir tesis olacak. Burada kaliteyi üst düzeye çıkartacağız. Binamızın katma değeri 150 milyon TL değerindeki dev yaşam alanını bu yılsonunda hizmete açmaya düşünüyoruz.”

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı