Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 08:15
 
Sağlık Bakanı Koca, müjdeyi sosyal medyadan verdi!
Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce açıklanana 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmaların ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin ataması gerçekleştiriliyor.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanı Koca, müjdeyi sosyal medyadan verdi!

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada: “Bakanlığımızın hekim, diş hekimi, eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık.

 

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikleri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, çocuk gelişimci, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin söşleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

 

Bu güne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacaktır.

 

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir” ifadelerine yer verdildi.

 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ise soysal medya hesabından: “Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Sağlık, Bakanı, Koca,, müjdeyi, sosyal, medyadan, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı