Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 17:13
 
Özel Necip Fazıl Anadolu öğrencileri, Türkiye Şampiyonasına gidiyor!
Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi güreş takımı Öğrencileri Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut’un nezaretinde, Özel Öğretim Müdürü Hasan Ataş, Okul Müdürü Cevdet Alperen ve Beden Eğitimi Öğretmeni Sezai Arslan İl Mili Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı ziyaret ederek Sivas’ta yapılacak olan liseler arası Türkiye Güreş Şampiyonası için vizesini aldı.
SPOR Haberi
Özel Necip Fazıl Anadolu öğrencileri, Türkiye Şampiyonasına gidiyor!

Gençlik ve Spor Müdürlüğü okul sporları faaliyeti kapsamında Aralık ayında Kahramanmaraş’ta düzenlenen liseler arası güreş müsabakalarında Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi Güreş takımı öğrencileri bölge müsabakasında katılmayı hak kazanmıştı.

 

Kayseri’de düzenlenen bölge şampiyonasına Kahramanmaraş’ı temsilen Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi öğrencilerinden 57 Kg Yusuf Demir, 70 Kg Hamza Duman, 86 Kg İsmail Küçüksolak, 92 Kg Muhammet Gül ve 125 KG Hasan Sipahi Şampiyon olarak Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş’ı temsilen katılmayı hak kazandılar.

 

Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Milli eğitim Müdürü Cemal Yılmaz sporcu faaliyetlerine katılan öğrencilere Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim” sözünü hatırlatarak tavsiyelerde bulundu.

 

Yılmaz: “Ata sporumuz olan güreşe sahip çıkmalıyız. Öğrenciler, spordaki başarılarını derslerinde yansıtmalılar. Sporcu, kazanacağına önce kendisi inanmalı” dedi.

 

Özel Necip Fazıl Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Alperen, Türkiye Şampiyonasına katılacak olan öğrencilere gösterdiği ilgiden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut’a ve Özel Öğretim Müdürü Hasan Ataş’a teşekkür etti.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Özel, Necip, Fazıl, Anadolu, öğrencileri,, Türkiye, Şampiyonasına, gidiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı