Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:41
 
Onikişubat’ta dezenfekte işlemlerine devam ediyor!
Onikişubat Belediyesi Koronavirüs vakası görüldüğü ilk günden beri, ilçede dezenfeksiyon işlemelerine başlamıştı. Vatandaşın uğrak noktaları olan bölgelerde ayrıca hijyen sağlayan Belediye, alınacak önlemlerle hastalığın yayılmasını engellemeye çalışıyor.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Onikişubat’ta dezenfekte işlemlerine devam ediyor!

Gece-gündüz demeden günün her saatinde, farklı noktalarda bulunan Belediye ekipleri; kamu kurumları, muhtarlıklar, sağlık kuruluşları, camiler, eczaneler, pazar yerleri, parklar ve kaldırımları dezenfekte etti.

 

Koronavirüsle mücadelede planlı bir şekilde, ilçenin hemen hemen tüm noktalarında gece yarısına kadar ilaçlama yapılıyor.

 

Herkesin üzerine düşeni yaparak ve kendini izole ederek, bu salgının daha kolay atlatılacağını belirten Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “Cumhurbaşkanımız ve yetkili kurumlarımızın yaptığı ‘evde kal’ çağrısına uyalım. Hijyen kurallarına riayet edelim. Dışarı çıkma zaruretimiz varsa sosyal mesafemize dikkat edelim. Bunları yaptığımız müddetçe çok kaybımız olmadan bugünleri de atlatacağız. Ayrıca bu çok önemli, kendimizi düşündüğümüz kadar karşımızdakini de düşünelim” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Onikişubat’ta, dezenfekte, işlemlerine, devam, ediyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı