Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:15
 
Onikişubat Belediyesi, yaşlılara yardım eli uzattı!
Onikişubat Belediyesi, Türkiye’de koronavirüsle mücadele kuralları kapsamında, 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı sonrasında, yardım kolileri ve çağrı merkeziyle ihtiyaçlara cevap veriyor.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Onikişubat Belediyesi, yaşlılara yardım eli uzattı!

Konuyla ilgili açıklama yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “Belediyemiz, ülkemizde görülen ilk vakadan sonra hijyen çalışmalarına başlamıştı. Gerekli tedbirleri alarak hem Belediyemizde, hem dışarda korona virüsle mücadele ediyoruz. Tabi devletimiz bu salgının önüne geçmek ve risk grubunda olan vatandaşlarımızı korumak için 65 yaş üstü büyüklerimizin sokağa çıkmasını engelledi.

 

Biz de Belediye olarak 65 yaş üstü büyüklerimize yardım kolileri hazırlayarak evlerine götürmeyi uygun gördük. Temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolimizi, evleri ziyaret ederek bırakıyoruz.

 

Aynı zamanda dışarı çıkamayan büyüklerimiz, 0 344 212 46 46 santral numaralarımızdan bize ulaşabilirler. Ekiplerimiz, dışarı çıkamayan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak. Bu zor günleri birbirimize destek olarak ve kurallara uyarak atlatacağız.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Onikişubat, Belediyesi,, yaşlılara, yardım, eli, uzattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı