Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 17:34
 
O iddialara Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi!
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, “Elbistan Devlet Hastanesi’nde bir hastaya cinsel taciz iddiası” konusunda açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
O iddialara Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi!

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı sosyal medya mecralarında yer alan “Elbistan Devlet Hastanesi’nde bir hastaya cinsel taciz iddiası” konusunda açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.

 

Temmuz ayında hastanemizde ameliyat olan bir kadın hastamız, görevli anestezi teknisyeni tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurmuş ve şikayetçi olmuştur.

 

Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır.

 

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir.

 

Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: O, iddialara, Kahramanmaraş, İl, Sağlık, Müdürlüğünden, açıklama, geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı