Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 09:36
 
Milletvekili Öztunç: “Santraldeki ölçümlerin takipçisi olacağız”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclis (PM) Üyesi Ali Öztunç, İl Başkanı Esat Şengül ile birlikte Partisi’nin İl Binasında Basın Mensuplarıyla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Milletvekili Öztunç: “Santraldeki ölçümlerin takipçisi olacağız”

Öztunç, geçtiğimiz hafta sonunda kuzeyde 3 ilçeyi ziyaret edip, vatandaşları dinlediğini, bu hafta sonu da Andırın ve Göksun ziyaretleri ile ilçe gezilerini sürdüreceğini söyledi.

 

Termik santrallerine filtre takıldı iddiasına açıklık getiren Milletvekili Öztunç: “Afşin Elbistan termik santralindeydim. Zehirli gaz ve kül nedeniyle çok tartışılmıştı. Filtrenin takıldığı söyleniyor. Alakası yok, santraller yine kül ve duman saçmaya, zehir saçmaya devam ediyor. Firma da geçici çalıştırma belgesi almış, çalıştırıyor. Şayet santrallere filtre takıldı ise bu küller neden yağıyor, şayet filtre var ise, bu zehirli duman neyin nesi? Sonunda mecbur kaldılar, evet kül yağıyor demek zorunda kaldılar.

 

 

Çünkü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı izin vermiş çalıştırmaları için. Ama denetim mekanizması yok, çalışmıyor. Şayet bu santral kül yağdırmaya, zehir saçmaya devam ederse, bu santralleri başlarına yıkarım. Bu meselede mücadelemi sürdüreceğim.

 

Ben üretime karşı değilim. İş adamı yapsın kazansın İşçi maaşını alsın. Santraldeki ölçümlerin takipçisi olacağız.” Dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Milletvekili, Öztunç:, “Santraldeki, ölçümlerin, takipçisi, olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı