Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 16:25
 
Mahçiçek’ten Mevlid Kandili kutlaması!
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Mevlid Kandili sebebiyle bir mesaj yayımladı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Mahçiçek’ten Mevlid Kandili kutlaması!

Başkan Mahçiçek mesajında: “Bu özel günlerimiz bizler için bir fırsattır, kardeşliğimizi, paylaşımlarımızı pekiştirmeli ve afvü mağfiretimiz için dua etmeliyiz. Tüm Âlemlerin Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sav) dünyaya gelişinin günü olarak kutladığımız Mevlid Kandilini de, tüm insanlık için dua etmeli, kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz.

 

İnsanların zulmünü her geçen gün artırdığı bu dünyada Peygamberimiz de cahiliyye döneminde dünyaya gelmiş ve yaşanan kötü hadiselere son vermiş, İslam nurunu kıyamete kadar sönmemek üzere yakmıştı.

 

Bizler de O’nun izinde olarak Peygamberimizin bize öğrettiği yolda, tüm yaratılanlara merhamet ve şefkat içerisinde adaletle davranmalı ve Asr-ı Saadet devrindeki huzuru yakalamak için çaba göstermeliyiz.

 

Peygamberimizin öğretileri insanca, kardeşçe yaşamanın metodlarıdır. Bu tüm dünyada geçerli evrensel ilkelerdir aslında. Peygamberimizin yaşantısını iyi araştırmalı, öğrenmeli ve çocuklarımıza da öğretmeliyiz.

 

Mevlid Kandilimizi tebrik eder, Peygamber Efendimiz (sav)’ın örnek şahsiyetini ve medeniyetini yakından tanımamızı ve hayatımıza yol gösterici olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Mahçiçek’ten, Mevlid, Kandili, kutlaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı