Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 11:45
 
KUTSO Başkanı Günay: “Hiçbir çalışan işten çıkarılmasın”
Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hükümet tarafından açıklanan destek paketlerinden ihtiyacı olanların faydalanması ve hiçbir çalışanın işten çıkarılmaması temennisinde bulundu.
EKONOMİ Haberi
KUTSO Başkanı Günay: “Hiçbir çalışan işten çıkarılmasın”

Günay, gazetecilere yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle herkesin zor bir sınavdan geçtiğini ancak alınan tedbirler, devletin sağladığı destekler ve millet olarak verilen mücadeleyle zor sürecin aşılacağını belirtti.

 

Koronavirüsün insanlara zarar vermesini engellemek ve 65 yaş üstü ile hastaların hayatını korumak için devletin çok önemli tedbir aldığını aktaran Günay, iş verenlerin ve halkın ekonomik açıdan sıkıntı yaşamaması için de destek paketleri açıklandığını anımsattı.

 

Türkiye'nin bu süreçten en az zararla çıkması için hükümet tarafından önemli destekler verildiğini anlatan Günay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından da ödeme ertelemeleri, prim destekleri ve faizsiz kredilere ilişkin destekler açıklandığını hatırlattı

 

Bunlara yönelik vatandaşların da gerekli tedbirleri alması gerektiğine işaret eden Günay, "Sınırlı imkanlarla sağlanan bu destek ve kredilerden faydalanmak için yalnızca ihtiyacı olanların başvurmasını ve ikinci olarak da bu zor dönemi atlatırken hiçbir çalışanımızın işten çıkarılmamasını, iş dünyamızdan özellikle rica ediyorum. Hiçbir virüs bizim alacağımız tedbirlerden güçlü değildir." diye konuştu.

 

Günay, devletin açıkladığı desteklemelerin yanı sıra millet olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusuyla hareket ederek, bugünlerde en çok ihtiyaç duyulan moral ve motivasyonun bozulmaması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: KUTSO, Başkanı, Günay:, “Hiçbir, çalışan, işten, çıkarılmasın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı