Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 21:17
 
Kültürel Mirasın Yansıması’ projesi KSÜ’de!
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü tarafından desteklenen ve Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü ‘Kültürel Mirasın Yansıması’ projesi kapsamında Litvanya, Romanya, Makedonya ve Hırvatistan’dan Kahramanmaraş’a gelen gençleri ağırladı.
KÜLTÜR Haberi
Kültürel Mirasın Yansıması’ projesi KSÜ’de!

Proje kapsamında 16-25 Kasım 2019 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta çeşitli etkinliklere katılacak olan gençler KSÜ Avşar Yerleşkesini gezdiler. Üniversite ve yerleşke hakkında yetkililerden bilgi alan gençler daha sonra Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ı ziyaret ettiler.

 

Litvanya, Romanya, Makedonya ve Hırvatistan’dan gelen gençleri Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda ağırlayan Rektör Can, üniversite hakkında bilgiler verdi. KSÜ’de 56 farklı ülkeden 2 bin 556 misafir öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Rektör Can, “Üniversite olarak uluslararası ilişkiler noktasında önemli bir seviyeyi yakaladık. Dünyanın her yerinden çok sayıda üniversite ile ikili anlaşmalarımız var. Yabancı uyruklu misafir öğrenci sayımızı her geçen yıl hem nicelik hem nitelik olarak yukarıya çekiyoruz.” diye konuştu.

 

Farklı ülkelerden gelen misafir öğrencilerin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamalarına bütün üniversite olarak özen gösterdiklerini belirten Rektör Can, “Bizlere ailelerinin emaneti olan öğrencilerimizin donanımlı bireyler olarak yetişip ülkelerinde bizleri en iyi şekilde temsil etmeleri için gayret ediyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin konukseverliğini misafir öğrencilerimize hissettirmek, onlara en sağlıklı barınma ve eğitim olanağını sunmak için bütün şehir olarak işbirliği içerisinde hareket ediyoruz. Siz değerli gençleri de üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Uluslararası kalitede eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdüren üniversitemize farklı ülkelerden öğrencileri bekliyoruz” dedi.

 

Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz ise "Kültürel Mirasın Yansıması" projesi hakkında bilgiler vererek, kendilerini kabul eden Rektör Can’a teşekkürlerini sundu.

 

Üniversite gezisi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı tarafından proje kapsamında üniversitemizi ziyaret eden gençlere Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda “Kahramanmaraş’ın Kültürel Değerleri” başlıklı konferans sunumu gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kültürel, Mirasın, Yansıması’, projesi, KSÜ’de!,
Yorumlar
Haber Yazılımı