Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 15:31
 
Köseli Mahallesi Alo Spor Projesiyle spora başladı!
Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan “Alo Spor Siz Arayın, Biz Gelelim, Mutlaka Spora Başlamalısın” projesi Onikişubat ilçesine bağlı Köseli Mahallesi, Çatalharman Camii bahçesinde eğitim uzmanları eşliğinde gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
Köseli Mahallesi Alo Spor Projesiyle spora başladı!

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’nın önderliğinde hayata geçen “Alo Spor Projesi” hizmet vermeye devam ediyor.

 

Alo Spor “Siz Arayın, Biz Gelelim, Mutlaka Spora Başlamalısın” projesi kapsamında Onikişubat İlçesine bağlı Köseli mahallesinde, Çatalharman Camii imamının 7/24 arayabildikleri Alo Spor Proje Ekibine müracaat etmesi sonucu, Alo Spor Ekibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Proje, Bilişim, Organizasyonlar, Basın ve Yayın Şube Müdürü Mustafa Arguz, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, Dulkadiroğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Aksu ve Köseli Mahallesi, Çatalharman Camii İmamı Hüseyin Aşkın, Köy muhtarı, öğrenciler ve veliler Okulda hazır bulundu.

 

Kur’an Kursunda Alo Spor

 

Alo Spor Proje Ekibi, Köseli mahallesi, Çatalharman Camii bahçesinde bulunan Kur’an Kursu öğrencileri tarafından coşku ile karşılandı. Ekip öğrencilere yönelik çeşitli sportif etkinlikler egzersiz hareketlerinin yanı sıra cimnastik, atletizm, badminton ve dart gibi sportif faaliyetlerde bulunuldu.

 

Bu proje ile Köseli Mahallesi, Çatalharman Camii bahçesindeki Yaz Kur-an Kursu öğrencilerine Uzman eğitimciler tarafından sporun sağlık için ne kadar önemli olduğu ilgili bilgiler verilirken Uzman Diyetisyen tarafından da Çatalharman Camisinde bayanlara yönelik sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiler verildi.

 

 Alo Spor ekibine Çocukların yanında veliler ve mahalle sakinleri de büyük ilgi gösterdi.

 

Spor branşlarının temel hareketlerini öğrenen çocuklara tişört verilmesinin ardından yarışmalar düzenlendi. Yarışma sonrası tüm katılımcılara madalya takdim edildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Köseli, Mahallesi, Alo, Spor, Projesiyle, spora, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı