Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:17
 
KİPAŞ Holding’te söz ikinci kuşakta!
35 yıl önce, tesadüfen tanışıp bugün yıkılmaz bir bağ kuran Öksüz ve Gümüşer ailelerinin birlikteliği, 10 bin çalışan, 1 milyar dolar ciro ve kocaman bir aile oluşturdu. Kuruluşunun 35. Yıl dönümünü sade bir törenle kutlayan KİPAŞ Holding’de duygular sel oldu. KİPAŞ Holding’in 2. Kuşak yöneticileri konuşmalarıyla umut aşıladı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
KİPAŞ Holding’te söz ikinci kuşakta!

35 yıl önce Öksüz ve Gümüşer aileleri tarafından temeli atılan ve bugün Türkiye ekonomisinin önemli kilometre taşlarından biri haline gelen KİPAŞ Holding, kuruluşunun 35. yılını sade bir törenle kutladı. İSO tarafından her yıl açıklanan İlk 500 sıralamasına ilk defa 1991 yılında giren KİPAŞ Holding,  başarı basamaklarını sağlam adımlarla tırmanarak bugün Türkiye’nin en büyük 100 kuruluşundan biri oldu.

 

Holding binası Konferans salonunda gerçekleşen kutlama etkinliği, KİPAŞ’ın 35 yıllık başarı hikayesini anlatan kısa filmle başladı. Katılımcıların dikkatle izlediği 35 yıllık serüven Öksüz ve Gümüşer aileleri arasında duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Çalışanlarıyla kurduğu aile bağı ile de dikkatleri üzerine çeken KİPAŞ Holding, 20 yıl ve üzeri çalışan 370 personelini hizmet anı belgesi ve altınla ödüllendirdi.

 

 

Bu tür şirketleri sonsuza kadar faaliyet gösterecek şirketler olarak görüyorum

 

Etkinlikte söz alan KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Üyelerinden Hikmet Gümüşer de: “KİPAŞ gibi önemli şirketleri savaşlara ve depremlere tanıklık etmesine rağmen ayakta duran Mostar köprüsü ve Süleymaniye camiine benzeterek, kar amacıyla veya kapısına kilit vurmak için değil, Mostar Köprüsü ve Süleymaniye Camii gibi sonsuza kadar faaliyet gösterecek, üretim yapacak şirketler olarak gördüğünü belirtti.

 

Konuşmasına yakın tarihte hayatını kaybeden Mimar Turgut Cansever’in bir sözüyle devam eden Gümüşer; “Yakın zamanda kaybettiğimiz o ünlü mimar, ‘İnsan Allah’ın yarattığı dünyayı güzel bir şekilde korumak ve dünyayı güzelleştirmek görevini yüklendiği zaman yaratılmışların en yücesi, yani gerçek insan düzeyine ulaşır’ diyor. Burada yaptığımız şeyi ben gerçekten bu kapsamda düşünüyorum. Bugün Mimar Sinan’a sorsanız, Süleymaniye yerine alelade bir cami de yapabilirdi ama o cami gibi 500 yıl yaşamazdı. Veya Mostar Köprüsü’ne bakıyorsunuz, ikinci dünya savaşında bomba atıyorlar ona rağmen yıkılmıyor. Bu şirketleri böyle görüyorum, para kazanmak daha sonra kapatmak amacıyla değil ömür boyu faaliyet gösterecek üretimler yapacak şirketler olarak görüyorum. Bu şirketin ömrünü açıkçası bir Süleymaniye gibi, Mostar gibi sonsuza ulaşacak ve en az onlar kadar önemli şeyler olduğunu düşünüyorum. Böylesine önemli misyonlar yüklenmiş şirketimizin bir parçası olmaktan, 5-10 yıl demiyorum bir gün bile hizmet etmiş olmak benim için mutluluktur.”

 

Birinci kuşaktan kısa sürede büyük tecrübeler edindik

 

KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz ise ikinci kuşak iş insanları olarak birinci kuşakla birlikte çalışmanın büyük avantajlarını gördüklerini söyledi. Birinci kuşaktan kısa sürede büyük tecrübeler edindiklerini ve edinmeye de devam edeceklerini dile getiren Öksüz; “Bize bu kadar büyük sorumluluklar verdikleri ve güvendikleri için onlara çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte bir aile bilinciyle ilerleyeceğiz ve bayrağı daha yukarılara taşımak istiyoruz.” Diye konuştu. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Doğan Gümüşer, Halit Gümüşer ve iş seyahati için yurt dışında bulunan İrem Öksüz’ü temsilen Bozüyük kutu fabrikası yöneticisi Deniz Öksüz de katıldı.

 

 

Programa Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Tank Albay Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Jandarma Komutanı Jan. Abay Numan Öksüz, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya, Kahramanmaraş İl Defterdarı Mehmet Çoban, İl Müftüsü Celal Sürgeç, İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, KMTSO Başkanvekili Serdar Zabun, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, OSB Başkanı Abdullah Çinkay, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Mahmut Arıkan, Kasiad Başkanı Ali Arpasatan, çok sayıda işadamı ve seçkin davetli topluluğu katıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: KİPAŞ, Holding’te, söz, ikinci, kuşakta!,
Yorumlar
Haber Yazılımı