Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 22:52
 
KİPAŞ Holding kuruluşunun 35. yılını kutladı!
10.000 kişiyi aşan insan kaynağı, 1 Milyar Dolar’a yaklaşan cirosu ve sahip olduğu değerlerle KİPAŞ Holding, kuruluşunun 35. Yıl dönümünü düzenlenen programla kutladı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
KİPAŞ Holding kuruluşunun 35. yılını kutladı!

1984 yılında kurulan ve 35 yıllık deneyimi ile üretimde kaliteyi; insan kaynaklarında tecrübe, verimlilik ve uyumu; pazarlamada satışla bitmeyen koşulsuz müşteri memnuniyetini; çevreye ve insana saygıyı, ileri teknolojiye yatırımı, yenilik ve dinamizmi kendine temel misyon edinmiş olan KİPAŞ Holding, kuruluş yıldönümünü kutladı.

 

 

KİPAŞ Holding’te düzenlenen programa Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Emniyet Müdürü Doğan İnce, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, davetliler ve çalışanlar katıldı.

 

 

“Sorumluluğumuz büyük”

 

35 Yıl önce çıktıkları yolculuğu anlatan belgeselin yayınlanmasından ardından kürsüye gelen KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz: “35 Yıl dediğiniz zaman şairin şiiri gelir aklıma, ‘yaş 35 yolun yarısı eder.’ Öncelikle bu noktaya gelmemizi bizlere nasip ede Allah’a şükrediyoruz. Bazen insanlar ortak olmak için çok düşünürler. İbrahim beyle bu işe karar verdik. Aile büyüklerine danıştık. Ailelerimizin olurunu alarak yatırıma karar verdik. Hakikaten her kesimin amacı, şehrimize bir sanayi tesisi kazandırmak, yatırım yapmak. O yıllar Türkiye çok farklıydı. Ben o zamanlar düşünürdüm ortaklıklar niye bozulur diye. En kötü şey ailecilik ve şirketlerde kişisel menfaatin takip edilmesi. Biz burada Öksüz ve Gümüşer ailesini bir potada erittik ve yeni bir aile kurduk; KİPAŞ ailesi. Bugün Allah’a şükür 10 bin kişilik bir aileyiz. Hiçbir zaman kişisel menfaatlerimizi, ailesel menfaatlerimizi takipçisi olmadık. Bu çatı altında sadece ülkemizin ve şirketimizin menfaatlerini takip ettik. Biz kavga etmeme lüksümüzün olmadığını her zaman çok iyi biliyorduk. Her zaman uzlaşmayı çok iyi biliyorduk. Anlaşamadığımız konularda profesyonel yöneticilerimize soruyorduk. İkna edebiliyorduk, ikna olabiliyorduk. Bugün şirketimiz sadece Kahramanmaraş’ın değil, ülkemizin ekonomisi konusunda lokomotiflerinden biri haline geldi. Bundan sonraki yaş 35 yolun yarısı edere göre bizler artık belli bir yaşa geldik. Bizlere bundan sonra düşen KİPAŞ’ı daha uzun yıllar ileriye taşıyacak sistemi kurmak ve daha uzun yaşatmak. Sorumluluğumuz büyük” ifadelerine yer verdi.

 

 

“KİPAŞ demek bir okul, bir aile demek”

 

Daha sonra kürsüye gelen KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gümüşer: “KİPAŞ demek bir okul, bir aile demek. Bu aile öyle bir bütün ki, her şeyde; özüyle, sözüyle, çalışmasıyla, ticaretiyle herkese örnek olmuştur. Buradaki başarımız sadece kendi başarımız değil. Çalışma arkadaşlarımızla bir birimize güvendik, samimi olduk, her şeyimizi bir birimizle paylaşıyorduk ama yetmiyordu. Çünkü bize ekip başarısı lazımdı. Ekibiniz olduğu sürece başaramayacağınız hiç bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

 

 

“Bu iş gönül işi”

 

Daha sonra kürsüye gelen KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu üyesi ve İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz: “Ben hem abime hem de İbrahim abime beni yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. Çünkü bende çok büyük emekleri var. KİPAŞ’ın bu gün bu noktalara gelmesi aidiyet duygusuyla hareket edilmesidir. Bu gönülle olur, parayla olan bir şey değildir. Bir insanı siz parayla 30 yıl bir yerde çalıştıramazsınız. Eğer insanlar bu kadar senesini buraya verdiyse, çalıştıysa gerçekten bu kuruma bağlı demektir. Biz en çok gücümüzü de buradan, çalışma arkadaşlarımızdan alıyoruz” dedi.

 

 

Konuşmaların akabinde Öksüz, 2. kuşak çalışma arkadaşlarını tanıttı.

 

 

KİPAŞ Holding bünyesinde 30 yılını tamamlayan çalışanlara hediyeleri takdim edildi.

 

 

Programın sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Öksüz ve Gümüşer’e hediye takdim etti.

 

 

Program düzenlenen akşam yemeği ile son buldu.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: KİPAŞ, Holding, kuruluşunun, 35., yılını, kutladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı