Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 08:05
 
Kervancıoğlu: “Bu yılki dondurma festivali çok renkli olacak”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı ve aynı zamanda ALPEDO yönetim kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, bu yıl yapılması planlanan dondurma festivali hakkında konuştu.
TURİZM Haberi
Kervancıoğlu: “Bu yılki dondurma festivali çok renkli olacak”

Kervancıoğlu, “Kahramanmaraş uluslararası dondurma festivalini bizler her yıl düzenliyoruz. Geçtiğimiz günlerde dondurma festivali üzerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Dondurma festivali konusunda toplumun kanaat önderleri katıldı. Gerçekten verimli bir toplantı oldu. Önemli kararlar aldık ve bir heyet oluşturduk.”dedi.

 

“Festivalimiz örnek olacak”

 

Bu yıl yapılması planlanan dondurma festivalinin diğer festivallerden farklı olacağını belirten Sami Kervancıoğlu şunları söyledi: “Dondurma tırları bu yıl zaman kısa olduğu için dünya turuna çıkmayacak. Bunun yerine şehir dışından misafirleri şehrimize davet edeceğiz. Onlara şehri turu yaptıracağız ve bu sayede şehrimiz daha iyi tanıtılmış olacak. İlerleyen günlerde bu programa katılacak firmalar belli olacak. Şehrimizdeki gastronomi kültürünü de çok iyi tanıtmamız gerekiyor. Ben bu festivalin çok başarılı olacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz Maraş dondurması olarak bir patenti aldık. Bizim dondurmalarımızda Maraş dondurması olarak yazılacak. Bu sayede şehrimizi ön planda tutmuş olacağız. Festivalimizde yine konserlerimiz olacak. Bu festivalin ben 1 hafta sürmesini istiyorum ama bunu yapılan kurullar belirleyecek. Önümüzdeki yıl yapılacak festivale de bu yılki festivalin örnek olacağını düşünüyorum.”

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kervancıoğlu:, “Bu, yılki, dondurma, festivali, çok, renkli, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı