Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 10:04
 
Kervancıoğlu: “Aşure; insanlığın ortak kültürel mirasıdır!”
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanlığında Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kervancıoğlu: “Aşure; insanlığın ortak kültürel mirasıdır!”

MÜSİAD Konağı’nda düzenlenen programına AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Niyazi Can ve Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin yanı sıra çok sayıda iş adamı, davetli ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Programda kısa bir açıklama yapan MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, “Muharrem ayı geleneğinin birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olmasını diliyorum. Aşure berekettir, paylaşımdır, hoş görüdür, insanlığın ortak kültürel mirasıdır. Muharrem ayında biz de MÜSİAD olarak aşuremizi yaptık, Allah kabul etsin” dedi.

 

 

Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Aygün: “Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının hâkim olduğu, birlik ve beraberliğimizin pekişerek daha da güçlendiği, sosyal dayanışmanın arttığı, fert ve toplum hayatımızda özel bir yere sahip Aşure gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı