Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 16:27
 
KAMFOT topluluğu fotoğraf sergisi açtı!
Kahramanmaraş Fotoğraf Topluluğundan (KAMFOT), topluluk başkanı Baki Özdoğan, fotoğraf sanatçısı/fotoğraf Eğiticisi Mustafa Yorulmaz, Ahmet Yokuş, Mehmet Bönce, Fatih Kara, Suat Tüfek, Fatih Purtaş, Kamil Avcı, Ersin Başkır, Necip Fazıl Kültür Merkezi salonunda fotoğraf sergisi açtı.
SANAT Haberi
KAMFOT topluluğu fotoğraf sergisi açtı!

Serginin açılış kurdelesi İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Kahramanmaraş fotoğraf topluluğu sanatçıları tarafından yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz: “Evet, bugün benim için çok farklı ve anlamlı bir gün oldu. Doğrusu milli eğitim müdürü olarak daha çok öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaların sergilerini açardık ama bugün farklı mesleklerde olan arkadaşlarımızın hem öğretmen hem de en çok farklı mesleklerin olan arkadaşlarımızın çekmiş oldukları fotoğraflardan oluşan muhteşem, hem yerel hem de ülkemizin farklı yerlerinden çekilmiş olan fotoğraflardan oluşan bir serginin açılışına katıldık” dedi.

 

Yılmaz: “Hakikaten her bir kare ayrı bir değer, ayrı bir mana ifade ediyor. Bazen puslu bir havada her gün gittiğimiz Cami bambaşka bir görüntü ile karşımıza çıkıyor, seyrettiğimiz deklanşöre ne çok daha farklı bir görüntü ortaya çıkarıyor. Toplamak için aldığımız çiçek de yakın çekim de bambaşka bir muhteşem bir görüntü olduğuna şahitlik etmiş olduk. Bu gayretlerinden dolayı bu sergiyi hazırlayan arkadaşlarımıza. İçlerindeki sevgiyi fotoğrafa dönüştüren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.

 

Hakikaten çocuklarımızı da biz Milli Eğitim’de yetiştirirken hem akademik olarak iyi yetiştirirken bununla beraber sanatla da iç içe getirsinler. Bu da hayatın bir başka dalı, olarak uygulanıyor tebrik ediyorum, oldukça güzelliklerle dolu ve çok etkileyici bir sergi olduğu kanaatindeyim.

 

Doğrusu ben de merak uyandırdı, herhalde bir daha ki sergide birkaç fotoğrafla umarım ben de katılırım diye ümit ediyorum tebrik ediyor başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Sergiye İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bülbül, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı, TÜGVA Kahramanmaraş il temsilcisi, KAFSAD temsilcileri ve sivil halk katıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: KAMFOT, topluluğu, fotoğraf, sergisi, açtı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı