Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 18:22
 
Kahramanmaraş’ta sendikacılara saldırdılar!
Öz İplik-İş Sendikası Kahramanmaraş üyeleri bir tekstil fabrikası önünde broşür dağıtırken fabrika’da çalışan güvenlik görevlileri, idari personel ve kendini patron diye tanıtan kişi tarafından saldırıya uğradı. Olay dün akşam saatlerinde işçilerin vardiya değişimi sonrasında meydana geldi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kahramanmaraş’ta sendikacılara saldırdılar!

İddiaya göre Öz İplik-İş Sendikası Kahramanmaraş il başkanı Bünyamin Yumrukaya, Öz İplik-İş Sendikası il Sekreteri Erdoğan Şahin, Öz İplik-İş Sendikası örgütlenme uzmanı Sedat Çetin ve beraberindeki 2 kişiyle birlikte bir tekstil fabrikası önünde broşür dağıtırken, fabrika da çalışan güvenlik görevlileri ve idari personel tarafından önce sözlü taciz sonrasında ise yaklaşık 15 kişi tarafından fiziksel saldırıya uğradı. Saldırısı sonrası bazı sendika üyeleri hafif yaralanırken, sendika aracında ise maddi hasar meydan geldi.  Olay anı ise bir sendika üyesi tarafından amatör kamerayla görüntülendi.

 

“Buranın başkanı da Allah’ı da benim”

 

Olay sonrası kısa bir açıklama yapan Başkan Bünyamin Yumruklaya şu iddialarda bulundu: “Fabrika işçilerine broşür dağıtırken fabrika da çalışan güvenlik görevlileri ve idari personel tarafından öncesinde sözlü olarak tacize uğradık, buna rağmen bizler hiçbir şekilde karşılık vermedik. İşçilerin vardiya değişimi sırasında bizim broşür dağıtımımıza izin vermediler. Vardiya değişimi sonrasında ise biz çalışmalarımızı tamamladık aracımıza doğru yönelirken, fabrikada çalışan güvenlikçi yanımıza gelerek patron sizinle görüşmek istiyor dedi. Patron diye tanıttıkları kişinin yanına giderek kendimi tanıttım ve nezaketen elimi uzattım. Bana “buranın başkanı da Allah’ı da benim” diyerek elime vurdu. Ve “bir daha buraya gelirseniz sizi öldürtmekten beter ederim” dedi. Sonrasında orada bulunan kişiler bizlere ve aracımıza sobayla saldırdılar. Sonrasında ise gerekli yerlere şikâyette bulunduk.”

Video için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=vkSzthh86XA

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş’ta, sendikacılara, saldırdılar!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı