Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 20:07
 
Kahramanmaraş’ta Kovid-19 tedbirleri!
Kahramanmaraş’ta yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler devam ediyor.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kahramanmaraş’ta Kovid-19 tedbirleri!

Kahramanmaraş’ta toplu taşıma araçlarında yolcuların sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için uygulama yapıldı. 

 

Çevre Sağlığı ve İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde halkın yoğun olarak kullandığı cadde ve meydanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

 

Kent girişinde polis ekipleri, şehirler arası otobüsleri durdurarak seyahat izin belgesi denetimi yaptı.

 

Polis tarafından araç sürücülerinin ve vatandaşların ateşi ölçülürken, zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi yönünde uyarılarda bulunuldu.

 

Salgından dolayı sosyal hareketliliğin azaltılması gerektiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasını örnek göstererek anlatan ekipler, "Zorunlu olmadıkça lütfen evlerimizden çıkmayalım. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi kendi izolasyonumuzu kendimiz oluşturalım. Mümkün oldukça seyahat etmeyerek evlerimizde kalalım." ifadelerini kullandı.

 

Elbistan ilçesinde bir vatandaşın yeni tip koronavirüs salgınından korunma tedbiri dikkati çekti. İlçe merkezinde eldiven takan kişi, Pınarbaşı Mahallesi Vatan Caddesi'nde de şeffaf bir naylonu vücuduna giyip bu şekilde yürüdü.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş’ta, Kovid-19, tedbirleri!,
Yorumlar
Haber Yazılımı