Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 09:45
 
Kahramanmaraş’ta ‘denetim ve eğitim seferberliği’ başladı!
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla, Türkiye genelinde alınan Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde Kahramanmaraş’ta da market, şarküteri ve unlu mamullerdeki hijyen tedbirleri konusunda işletmeler denetlenmeye başlandı.
SAĞLIK Haberi
Kahramanmaraş’ta ‘denetim ve eğitim seferberliği’ başladı!

Bu kapsamda gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla yıl boyu süren denetimleri, bu dönemde daha da yoğunlaştırılarak, işletmeler hem bilgilendirildi hem de denetlendi.

 

Kahramanmaraş’ta ki tedbirler çerçevesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı kontrol görevlileri, maske, bone ve eldivenli bir şekilde market, gıda üretim ve tüketim yerleri şarküteri v.b. gibi işletmelerde alınması gereken hijyenik önlemlere ilişkin bilgilendirme denetimleri gerçekleştirmeye başladı.

 

Bilgilendirme denetimlerinde, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde işletmelerin aldığı hijyen tedbirleri, açıkta bulunan ve istiflenen ürünler kontrol edilerek, reyon sorumlularının kılık kıyafet kurallarına uygunluğu kontrol edilirken, personellere de broşürler dağıtıldı.

 

İşletmelere broşürler dağıtıldı

 

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen denetimler çerçevesinde ise Kahramanmaraş İl Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri işletmeler için hazırladıkları "Gıda İşletmelerinde Kovid 19-Koronavirüs İçin alınacak Tedbirin yer aldığı broşürleri dağıtarak, işletmelerin bu broşürleri asmalarını ve broşürde yer alan ikazlara uymalarını istedi.

 

Bilgilendirme tarzında başlanan denetimlerde, gıda satan işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadığına, kişisel hijyene dikkat edip etmediklerine baktıklarını ve neler yapması gerektiği konusunda onları bilgilendirildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş’ta, ‘denetim, ve, eğitim, seferberliği’, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı