Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 10:10
 
Kahramanmaraş’ta Çanakkale Zaferi’ni anma programı!
Zaferi’nin 104. Yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kahramanmaraşta bir dizi etkinlikler düzenlendi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kahramanmaraş’ta Çanakkale Zaferi’ni anma programı!

İlk olraka Kahramanmaraş Valiliği Şehitliğinde çelenlerin sunumu ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması, saygı atışı ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Programın devamında şehitlerimizn mezarlarına karanfiller bırakıldı. Programa Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Milletvekillerinden İmran Kılıç, Habibe Öçal, AK Parti Kahramanmaraş İl Başklanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Gaziler Derneği ve vatandaşlar katıldı.

 

Vali Özkan’ın Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihimizdeki zaferler, vatan ve bağımsızlık söz konusu olunca milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının en büyük ispatıdır. Milletimizin vatan sevgisi, iman gücü, azmi ve kararlılığı sayesinde kazanılan Çanakkale Zaferi, istiklalimize vesile olmuştur.  

 

 

Tüm imkânsızlıklara rağmen milletimizin Çanakkale’de sergilediği birlik ve beraberlik ruhunu, Yüce Türk Milleti olarak gelecek nesillere aktarmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve beraberliğimizin, vatan ve millet sevgisinin en güçlü kahramanları olarak daima milletimizin gönlünde olacaklardır. Bizler de kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizin emaneti devletimizi ve milletimizi her türlü işgal, tehdit ve darbe girişimine karşı canlarımız pahasına da olsa korumaya devam edeceğiz.

 

Bu vesileyle Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.”

 

 

Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç’in ettiği dua ile şehitlik ziyareti tamamlandı.

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş’ta, Çanakkale, Zaferi’ni, anma, programı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı