Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:29
 
Kahramanmaraş’ta burs imkânı için son gün 5 Kasım!
Kahramanmaraş Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, Jean Monnet Burs Programı 2020-2021 akademik yılında 160 kişiye burs verecek. Son başvuru tarihi ise 5 Kasım olarak belirlendi.
EĞİTİM Haberi
Kahramanmaraş’ta burs imkânı için son gün 5 Kasım!

Kahramanmaraş Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosundan yapılan açıklamada: “Jean Monnet Burs Programının 2020-2021 akademik yılı duyurusu 21 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanmıştır. Program kapsamında 160 kişiye burs sağlanması planlanmaktadır. Başvurular 5 Kasım 2019 tarihinde sona erecektir.

 

Jean Monnet Burs Programı Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatına ilişkin alanlarda uzmanlaşmış kişi sayısını artırarak bu alanda ihtiyaç duyulan idari kapasitenin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Burstan kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanları ve üniversitelerin akademik ve idari personeli ile lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabilmektedir.

 

Başvurular hakkında ayrıntılı bilgiye Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı (http://www.ab.gov.tr) ve Jean Monnet Burs Programının (www.jeanmonnet.org.tr) internet adreslerinden ulaşılabilir. 2020-2021 akademik yılı duyurusuna ilişkin sorularınızı jm2020-2021@jeanmonnet.org.tradresine gönderebilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş’ta, burs, imkânı, için, son, gün, 5, Kasım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı