Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 17:07
 
Kahramanmaraş Milletvekillerinden o iddialara yalanlama!
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekilleri iletişim ofisinden yapılan açıklamada Afşin -Elbistan termik santralinin özelleştirilen kısmında işletmeciye baca filtresi yapması için kanunen verilen süre 6446 sayılı yasanın geçici 8. Maddesinde düzenlenmiş ve bu süre 31.12.2019 olarak tereddüte yer verilmeyecek şekilde belirlenmiştir denildi.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kahramanmaraş Milletvekillerinden o iddialara yalanlama!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri iletişim ofisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “17 Temmuz 2019 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. Birleşimi 102 sıra sayılı kanunun görüşmelerinde özellikle 32. Madde  üzerinde Kahramanmaraş kamuoyunda   Afşin -Elbistan termik santralinin özelleştirilen kısmının işletmecisine baca filtresi yapılması ile ilgili sürenin üç yıl daha uzatıldığına dair bazı tereddütler konuşulması üzerine, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak bu tereddüdün giderilmesine yönelik bir dizi çalışma yapılmıştır.

 

Afşin -Elbistan termik santralinin özelleştirilen kısmında işletmeciye baca filtresi yapması için kanunen verilen süre 6446 sayılı yasanın geçici 8. Maddesinde düzenlenmiş ve bu süre 31.12.2019 olarak tereddüte yer verilmeyecek şekilde belirlenmiştir. 

 

17.07.2019 sayılı birleşimde görüşülen 32. Madde de  üç yıllık süre getiren iş ve işlemlerin içinde Afşin -Elbistan termik santralinin olmadığı, Kapsaminda Yenilenebilir enerji tesisleriyle yeni kurulacak ve yerli kömürle çalışacak tesislerin sayılmış olmasına rağmen bu konudaki yanlış anlamalara meydan vermeyecek şekilde maddenin yeniden ihdas edilmesi için Kahramanmaraş Milletvekillerimizce maddenin değiştirilmesine dair önerge verilmiş ve bu talebimiz hem Ak Parti Grubunuz hem de, Bakanlığımızca uygun görülmüştür ve TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek madde değişiklik teklifimizle birlikte kanunlaşmiştir .

 

Bununla ilgili önergemizi ve Konuya ilişkin Grup Başkan Vekilimizin konuşmasını kamuoyumuzla paylaşıyor.  Kahraman şehrimizin bütün evlatlarının haklarını savunmak ve onların huzurunu temin etmenin başlıca görevimiz olduğunun bilinmesini isteriz.

 

Bu vesileyle  başta Grup Başkan Vekilimiz Mehmet Muş ,Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz  Celalettin Güvenç ,İmran Kılıç , Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal ve  Ahmet Özdemir’e teşekkür ederiz. Kahraman hemşehrilerimize ve aziz milletimize arz olunur.”

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı