Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:24
 
Kahramanmaraş havalı tabancada Türkiye şampiyonu!
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı 2020 yılı faaliyet programında yer alan “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” 06-11 Mart 2020 tarihlerinde Mersin Erdemli Atış poligonunda düzenlendi.
SPOR Haberi
Kahramanmaraş havalı tabancada Türkiye şampiyonu!

Türkiye geneli toplamda 512 sporcunun katıldığı şampiyonaya Kahramanmaraş’ı temsilen katılan havalı tabanca takımı Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde hem bireysel, hem de takım sıralamasından topladıkları puanlar ile şampiyonluklara ambargo koydu.

 

Havalı tabanca takımı dereceleri şu şekilde oldu;

 

Yıldız erkekler 10M Havalı Tabancada Abdulkadir Kılıç, Emirhan Tuğsat, Kemal Metkan Akalın dan oluşan takım topladıkları 1054 puanla Türkiye Şampiyonu,

 

Genç Erkekler 10M Havalı Tabancada Kağan Alkış, Samet Yaprak, Tunahan Tatoğlu’dan oluşan takım topladıkları 1631 puan ile Türkiye Şampiyonu,

 

Yıldız Bayanlar Ferdi Zerda Kaynak Türkiye Şampiyonu.

 

Yıldız Erkekler Ferdi Abdulkadir Kılıç Türkiye Şampiyonu.

 

Genç Erkekler Kağan Alkış Türkiye üçüncüsü oldu.

 

Başarılı sporcular ve antrenörleri Yusuf Tuğsat Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’u makamında ziyaret etti.

 

Sporcuları ve Antrenörleri ayrı ayrı tebrik eden Boz, elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başarılarının devamını temenni etti.

 

Ziyaret sonunda şampiyona hatırası hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş, havalı, tabancada, Türkiye, şampiyonu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı