Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 16:57
 
Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu perdeleri açıyor!
Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 2010 yılından beri binlerce seyirci ile buluşmuş olan Kahramanmaraş Devlet Tiyatroları sahnesi Adalet Ağaoğlu tarafından kaleme alınan “Kozalar” adlı oyunla perdelerini açıyor.
SANAT Haberi
Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu perdeleri açıyor!

2010 yılından beri binlerce seyirci ile buluşmuş olan Kahramanmaraş Devlet Tiyatroları sahnesi Adalet Ağaoğlu tarafından kaleme alınan “Kozalar” adlı oyunla 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 20.00’da perdelerini açıyor.

 

'Kozalar' oyunu hakkında!

 

Kozalar oyunu, kendi dünyalarının dışında ne olup bittiğini umursamayan üç kadının, kapının çalınmasıyla yaşadıkları dönüşümü anlatıyor. Sıcak yuvalarında huzur içinde otururlarken, bir gün onların da kapıları çalınıyor. Neler olduğuna anlam veremeyen karakterler, güvende oldukları yeri dışarının kötülüğünden arındırmaya ve kendilerine ait olanı korumaya çalışıyorlar. Üç kadının korkuları, farkında olmadıkları tutsaklıkları, yabancı ve yoksul düşmanlıkları, ucuz milliyetçilikleri, erkek egemenliğini sorgusuz sualsiz kabullenişleri, dedikoduyla geçen vakitleri anlatılıyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş, Devlet, Tiyatrosu, perdeleri, açıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı