Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 09:02
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden son dakika açıklaması!
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımda kamuoyu bilgilendirmesi yapıldı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden son dakika açıklaması!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda: “Bazı internet sitelerinde Belediyemiz AKBEL şirketinde yönetim kurulu üyelerine yüksek miktarda huzur hakkı ödendiği, Mercedes marka aracın 210.000 TL’ye satılarak yerine 440.00 TL’ye Passat marka araç alındığı konusunda doğru bilgiden yoksun, maksatlı, önyargılı, kamuoyunu yanıltmaya ve algı oluşturmaya yönelik mesnetsiz ifadelere yer verildiği görüşmüştür.

 

Kamuoyuna doğru bilgilendirme amacıyla şu açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur; Belediyemiz AKBEl şirketinde 11 olan yönetim ve denetim kurulu üyesine ödenen huzur ücreti toplamı aylık 29.400 TL iken, mevcut durumda bu sayı 4 yönetim kurulu üyesi ile sınırlandırılmış ve huzur ücreti toplamı ise aylık 8.820 TL’ye indirilmiştir.

 

Belediyemiz (KASKİ) dahil ağırlıklı hizmet aracı olmak üzere araç ve iş makinesi sayısı 145 adet azaltılarak yıllık ortalama 7 Milyon TL tasarruf sağlanmıştır. Belediyemizde bulunan ve kullanılmayan Mercedes marka araç 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesine göre açık ihale yöntemiyle 254.000 TL’ye satılmış ve yerine herhangi bir araç alınmamıştır. Başkanlık hizmetinde kullanılan aracın kira süresinin dolması sebebi ile yerine aynı marka araç kiralanmıştır.

 

Yönetimin evrensel bir değerli olan şeffaflık, kanunlarımızda bu kapsamda yer alan hükümler, Partimizin 31 Mart 2019 yerel Seçimleri Manifestosu’nda vurguladığı ‘Tasarruf ve Şeffaflık’ ilkesi ile idaremizin bu konulardaki hassasiyeti gereği hemşerilerimizin bilgisine saygıyla sunulmuştur” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Kahramanmaraş, Büyükşehir, Belediyesinden, son, dakika, açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı