Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 16:48
 
KABÖDER Başkanı Çöplü’den çağrı!
Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Derneği Başkanı Hanifi Çöplü, yazılı bir açıklama yayınlayarak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli bulunan 3 Nefrolog doktorundan 1’inin Yenişehir Devlet Hastanesine görevlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
SAĞLIK Haberi
KABÖDER Başkanı Çöplü’den çağrı!

KABÖDER Dernek Başkanı Hanifi Çöplü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Bilindiği üzere şehrimizde 6 nefrolog doktorumuz vardı. Bunlardan 3 tanesi Tıp Fakültesi bir özel iki tane de Yenişehir Devlet Hastanemizde mevcuttu. Yenişehir Devlet hastanesi bünyesinde bulunan nefrologlarımızdan bir hekimin tayini çıkması nedeniyle şu anda sadece 1 tane nefroloji doktorumuz kalmıştır. Bu nedenle bir hekime ağır iş yükü binmektedir. Bu yükün hafifletilmesi böbrek hastalığı ve diyaliz tedavisi gören hastalarının daha iyi tedavi olması için tıp fakültesinde bulunan 3 Nefrolog’dan bir tanesi Yenişehir hastanemize görevlendirme yapılarak geçmesi hastalar adına daha iyi olacağı düşüncesindeyiz. Bu nedenle ilgili mercilerin bu konuya hassasiyet gösterip hastaların daha iyi tedavi alması için tıp fakültesi nefroloji doktorlarından bir hekimi Devlet hastanesine görevlendirmesini talep ediyoruz.

 

Çünkü devlet hastanesi doktoru 50 hastalık diyaliz ünitesi yatan hasta servisi ve poliklinik hastalarına bakmaktadır bu tempoda çalışmak ve insanlara yardımcı olmak çok zor ve insan sağlığı açısından da sıkıntılıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KABÖDER, Başkanı, Çöplü’den, çağrı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı