Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 21:01
 
İlk hizmet binası yıkıldı, yeni hizmet binası hizmette!
Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın'ın birinci dönem projeleri arasında ilk sırada yer alan ve İlçe tarihinin ilk belediye hizmet binası olarak projelendirilip inşa edilen Yeni Hizmet Binasının hizmete girmesinden sonra peyzaj çalışmaları hız kazandı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
İlk hizmet binası yıkıldı, yeni hizmet binası hizmette!

107 yıllık bir ilçe olan Göksun’un belediye hizmet binası olarak projelendirilerek inşa edilen ilk hizmet binası, Göksun’a yakışır bir yapıya kavuşmaya devam ediyor.

 

Göksun Belediyesinin, Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile günümüzün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek özelliklerde inşa edilen yeni hizmet binası hizmete başlamasının ardından peysaj ve Kanal Göksun Projesinin ilk etap çalışmasına başlanıldı.

 

1970’li yıllarda otel olarak inşa edilerek uzun yıllar ilçede bu alanda hizmet veren, daha sonra belediye hizmet binasına dönüştürülen ve ilçe halkına hizmet etmeye devam eden eski binayı yıkım çalışmaları başladı.

 

 

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada: “Peyzaj çalışmaları kapsamında eski hizmet binası ile ek hizmet binalarının yıkım çalışmalarına yüklenici firma tarafından başlandı. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından Göksu Çayı Islah ve Köprü çalışmalarına başlanacak ve sonrasında yapılacak olan çevre düzenlemesi ile eşsiz bir güzelliğe kavuşacak olan Yeni Hizmet Binası tüm halkımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: İlk, hizmet, binası, yıkıldı,, yeni, hizmet, binası, hizmette!,
Yorumlar
Haber Yazılımı