Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 17:16
 
Güzel Sanatlar ve Telif Hakları etkinliğinin 15.’si Kahramanmaraş’ta yapılacak!
Kültür ve Turizm Bakanlığı/Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlatılan “Büyükşehir-Gündem: Güzel Sanatlar ve Telif Hakları” etkinliğinin 15. ayağı Kahramanmaraş’ta gerçekleşecek.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Güzel Sanatlar ve Telif Hakları etkinliğinin 15.’si Kahramanmaraş’ta yapılacak!

GESAM Meslek Birliği tarafından düzenlenen, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla sunulacak olan program 8 Kasım 2019/Cuma saat 16.30’da Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde başlayacak.

 

GESAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, Eylül 2018’de Ankara’da ilki yapılan etkinliğin ülkemizde telif haklarının korunması amacıyla düzenlendiğini, örnekleriyle sektördeki gelişmelerin dile getirileceğine dikkat çekti.

 

Ankara’nın ardından; Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay ve İzmir’de yapılan etkinlikte, çizgi film ve sine/vizyon sunumları ile telif hakkının önemi gündeme getirilecek.

 

Üç gün devam edecek olan etkinlikte; Gülşen Altıntaş’da “Türkiye’de telif hakkı uygulamalarındaki yaşanılan maddî kayıpların boyutu ile alınması gereken önlemler” konulu bir konferans verecek.

 

Etkinliğin sergi bölümünde ise 34 GESAM üyesi sanatçının birer eseri yer alacak. Bu çerçevede 12 GESAM üyesi sanatçı Kahramanmaraş’a gelerek, 3 gün müddetle şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını gezecek.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı/Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen etkinliğin bir sonraki ayağı 3 Aralık 2019/Salı günü Kayseri’de yapılacak.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Güzel, Sanatlar, ve, Telif, Hakları, etkinliğinin, 15.’si, Kahramanmaraş’ta, yapılacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı