Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 11:46
 
Gönüller kazanılıyor yüzler gülüyor!
Kahramanmaraş Gönül Kardeşliği Topluluğu umut oldukları ailelerle ‘Gönül’ler kazanmaya devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Gönüller kazanılıyor yüzler gülüyor!

Kentte faaliyetlerini yürüten Gönül Kardeşliği Topluluğu her hafta ziyaret gerçekleştirdiği ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yardıma muhtaç ailelere ve öğrencilere destek veren Gönül Kardeşliği, umut kaynağı oldukları ailelerle gönüller kazanıyor. Bu kapsamda Onikişubat İlçesine bağlı Çağırkan Mahallesi’nde bulunan Çağırgan İlkokulu’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere destek veren Gönül Kardeşliği Topluluğu, 40 öğrenciye Bot, Mont ve Kırtasiye yardımında bulundu.

 

‘Çocukların tebessümü bizi çalışmaya itiyor’

 

Genel yardım faaliyetleri ile birlikte çeşitli projelere imza atan Gönül Kardeşliği Topluluğu çocukların gülen yüzünden ilham alıyor. Ayakkabısız gezen çocuktan aç yatan bireyden hepimizin sorumlu olduğu mesajını veren Gönül Kardeşliği Topluluğu Başkanı Muhammed Alıç, “Bir nebzede olsa çare olabilmek için yola koyulduk ve meyveleri toplamaya başladık. Destekler büyüdükçe bizde topluluk olarak büyüyor ve daha geniş kitlelere ulaşıyoruz. Öncelikli hedefimiz olan kırsal kesimde bulunan aileler ve öğrenciler yapılan yardımlarımızdan gayet memnun” diye konuştu.

 

‘Gönüller yapalım aydınlansın yolumuz’

 

Yardımlaşmaya hayırsever ailelerden oldukça ilgi olduğunu belirten Topluluk Başkanı Alıç, hedef kitlelerinin özellikle çocuklar olduğunu ifade ederek, gelecek nesillere yardımlaşmayı aşıladıklarının altını çizdi. Birçok çocuğun parasızlıktan ötürü eğitimlerine devam edemediklerine işaret eden Alıç, “Eğitimli çocuklar demek, mutlu huzurlu, yaşanılabilir bir gelecek demek. Bu parola ile çıktığımız yolda,  her bir çocuğun iyi bir eğitim alması için biz elimizi taşın altına koyduk. Bizimle birlikte birçok yardımseverde bu yolda kol kola yürüyor. Biz bu yolu genişletmeyi hedefliyoruz. Yolun genişlemesi içinde gönüllere ihtiyacımız var biz gönüller yapalım ki yürüdüğümüz yollar aydınlansın genişlesin ve memleketimiz ülkemiz aydınlık bir geleceğe kavuşsun” dedi.

 

‘Para verme elini ver’

 

Alıç, “Destek veren hayır sahibi insanlara ‘Para verme elini ver!’ diyoruz.

 

‘Tahmin edilenden daha fazla mutluluk’

 

Desteklerden ötürü memnuniyetini dile getiren Okul Müdürü ve Yetkili Öğretmen Muhammed Doğan, öğrencilerinin zor şartlarda okula geldiklerini belirterek, yapılan yardımların tahmin edilenden daha da mutlu edildiğine işaret etti.  Okul Müdürü Doğan böylesine güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için Topluluk Başkanı Muhammed Alıç’ı tebrik etti.

 

Çağırgan İlkokulu’nda yapılan yardımlaşma programına Gönül Kardeşliği Topluluğu Başkanı Muhammed Alıç, Zeki Demir, Mustafa Dündar, Turgut Demir, Mikail Kil, İbrahim Atlı, Tuğba Alıç, Büşra Alıç, Ayşe Alıç ve Ömer Bilir katıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı