Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 17:22
 
Gönül adamı, gönüllerin başkanı: ‘Hanifi Sarıaltun’
31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, gönülleri fethetti.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Gönül adamı, gönüllerin başkanı: ‘Hanifi Sarıaltun’

Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ve Belediye Başkanı seçilen Sarıaltun, partili-partisiz, yaşlı-genç, kadın-erkek hiçbir ayrım yapmadan çalışmalarını sürdürüyor. Çocukla çocuk olan, gençle genç olan Başkan Sarıaltun, kısa sürede Çağlayanceritlilerin sevgisini kazanmayı başardı. Duruşunu hiç bozmadan Çağlayancerit için çalışan Başkan Sarıaltun, kısa sürede faaliyete geçirdiği projelerle takdir topluyor. Projelerinden biri olan Ayranpınarı 1. Yayla Şenliği ile vatandaşları bir araya getiren Başkan Sarıaltun, cumhur ittifakının sloganı olan gönül belediyeciliğini layıkıyla yerine getirmeyi başardı.

 

Peki, Hanifi Sarıaltun kimdir?

 

1959 yılında Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesinde dünyaya gelen geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra 1988-1990 yıllarında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı.  1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü’nden mezun oldu. 1982 yılında Devlet İstatistik Endüstrisi’nde teknik eleman olarak çalışma hayatına başladı.

2014 yılında TÜİK daire başkanlığı görevini sürdürürken emekli oldu.

 

Evli ve 2 çocuk babası olan Sarıaltun 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Çağlayancerit Belediye Başkanlığı yürütmektedir.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı