Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 17:30
 
Elbistan Devlet Hastanesinde özel bölüm oluşturuldu!
Kahramanmaraş'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalar sürerken, çeşitli düzenlemeler de hayata geçirildi.
SAĞLIK Haberi
Elbistan Devlet Hastanesinde özel bölüm oluşturuldu!

Kahramanmaraş'ta Elbistan Devlet Hastanesi'nde koronavirüsle mücadele için özel bölüm oluşturuldu.

 

Bu özel bölümle, yüksek ateş şikayeti ile başvuran kişilerin, normal şikayetlerle hastaneye gidenlerle temasının kesilmesi amaçlanıyor.

 

Acil servis girişinde termal kamera ile tespit edilen yüksek ateşli hastalar enfeksiyon hastalıkları biriminde oluşturulan alana alınarak izolasyon sağlanıp, kan örnekleri alınarak tahlile gönderilecek.

 

 

Başhekim Prof. Dr. Alptekin Yasım, yaptığı açıklamada, koronavirüs şüphesiyle başvuranların tanı ve tedavisi için hastane bünyesinde diğer poliklinik ve servislerden bağımsız yeni bir poliklinik oluşturulduğunu belirterek, yurt dışı seyahat öyküsü olan veya bunlarla temaslarda bulunan yüksek ateş, öksürük şikayeti olan hastaların tedavilerinin bu yeni poliklinikte yapılacağını vurguladı.

 

Spor tesisleri dezenfekte edildi

 

Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda, vatandaşların spor yapmak için kullandığı tüm spor malzemeleri, sahalar ve tribünler dezenfekte edildi.

 

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından başlatılan çalışma kapsamında da ticari taksilerde dezenfeksiyon yapıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Elbistan, Devlet, Hastanesinde, özel, bölüm, oluşturuldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı