Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 18:02
 
DOĞAKA, MODES Programını ilan etti
Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından, 2020 Yılı Mobilyacılığın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı (MODES) ilan edildi.
EKONOMİ Haberi
DOĞAKA, MODES Programını ilan etti

DOĞAKA’dan yapılan yazılı açıklamada: “2020 Yılı Mobilyacılığın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı’nın temel amacı; TR63 Bölgesi’nde mobilyacılık sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artmasına katkı sağlanmasıdır. Program kapsamında Hatay’da S.S. Antakya Mobilyacıları İhtisas Küçük Sanayi Sitesi’nde imalat yapan KOBİ’ler başvuru yapabilecektir. Başarılı Başvuru Sahiplerinin Antakya Vakıf Katılım Bankası üzerinden kullanacakları 100.000 TL ile 1.000.000 TL arasındaki yatırım kredilerinin kar payı giderleri Ajans tarafından karşılanacaktır. Bu program için tahsis edilen toplam kaynak 10.000.000 TL’dir.

 

Programlara başvurular (http://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) adresinden elektronik ortamda yapılacak olup son başvuru tarihi ve saati 28 Temmuz 2020 saat 23.59’dur. Elektronik ortamda tamamlanan başvurulara ilişkin Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması ya da e-imza ile imzalanamadığı hallerde Ajansa elden, posta ya da kargo ile teslimi için son başvuru tarihi 6 Ağustos 2020 saat 17.00’dir.

 

Destek programına ilişkin rehber, toplantı takvimi ve diğer ilgili dokümanlara ilişkin ayrıntılı bilgiler için Ajans web sitesi www.dogaka.gov.tr’yi takip edebilirsiniz.” Denildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: DOĞAKA,, MODES, Programını, ilan, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı