Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 09:29
 
DASK'a dikkat çekmek için pedal çevirdiler!
Bir grup bisikletli Doğal Afet Sigortaları'na (DASK) dikkat çekmek için pedal çevirdi.
YAŞAM Haberi
DASK'a dikkat çekmek için pedal çevirdiler!

Burdur Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Doğa Sporları ve Bisiklet Derneği üyelerince düzenlenen etkinlikte, vatandaşların doğal afet sigortalarını yaptırmalarının önemine dikkati çekildi.

 

Bisikletlerine bildilendirici dövizler asan ve DASK yazılı kırmızı tişört ve şapkalarını giyen AFAD çalışanları, öğrenciler ve dernek üyeleri, Çatalpınar Kavşağı'ndan başlayarak kentin çeşitli noktalarından bisikletleriyle geçti. Burdur Öğretmenevinde son bulan etkinlikte AFAD araçlardan da doğal afet sigortalarına ilişkin sesli bilgilendirme yapıldı.

 

Etkinlik sonunda grup adına açıklama yapan Burdur Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın 2019 yılını ''Afetlere hazırlık yılı'' ilan ettiğini belirtti.

 

Etkinliği doğal afet poliçelilerinin sayısını arttırmaya yönelik düzenlediklerini ifade eden Tokgöz, şunları kaydetti: ''Hem sağlık açısından bisikletin önemine hem de doğal afet sigortalıları konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.İlimiz birinci derece deprem bölgesi yer alan bir il. Doğal afet sigortaları toplam konutun sayısının yüzde 35'i civarında, bu oran çok düşük bir oran, amacımız doğal afet sigortalıların sayısını arttırmak.''

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: DASK'a, dikkat, çekmek, için, pedal, çevirdiler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı