Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 08:13
 
Darp edildi, yaralandı ama o ameliyata girdi!
Rahatsızlanan hamile eşini getirdiği Osmaniye Devlet Hastanesinde, kayıtla ilgili yaşanan tartışmada hekimi darbeden zanlı gözaltına alındı.
SAĞLIK Haberi
Darp edildi, yaralandı ama o ameliyata girdi!

Osmaniye Devlet Hastanesinde bir hasta yakınının darbettiği doktor yaralandı.

 

İddiaya göre, rahatsızlanan iki aylık hamile eşini Osmaniye Devlet Hastanesi doğum servisine getiren M.B, hasta kaydı konusunda çıkan tartışmada, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökhan Gönen'i darbetti.

 

Gönen'i yaralayan M.B, polis ekiplerince gözaltına alındı.

 

Bu sırada Gönen, kendisine yapılan ilk yardımın ardından, acil müdahale gereken hamile bir kadının sezaryen ameliyatına girdi.

 

Olay sonrası hastane girişinde  basın açıklaması yapan İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, yaşanan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

 

Yaralanan Gönen'e şifa dileyen Öznavruz, "Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddet olayını kınıyoruz. Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. İnsana insan olduğu için değer verilmesi, saygı duyulması, sağlık çalışanlarına ve toplumda yaşanan şiddetin hiçbir türüne geçit verilmemesi hususunda destek bekliyoruz." diye konuştu.

 

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Asu Kaya Gedik de şiddeti ortadan kaldırmaya yönelik eğitim ve sosyal politikaların daha da güçlendirilmesini istedi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Darp, edildi,, yaralandı, ama, o, ameliyata, girdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı