Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 11:53
 
Çinliler, ALPEDO’nun tadına doyamadı!
Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı ve ALPEDO yönetim kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, ALPEDO’nun Çin pazarı hakkında açıklamalarda bulundu.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Çinliler, ALPEDO’nun tadına doyamadı!

Kervancıoğlu: “Biz ürünümüzü Çin’de Türkiye’ye göre daha değerin de satmaya çalıştık. Çin’e ürünümüz girince o kadar çok benimsediler ki, şuanda orada beş şubemiz oldu” dedi.

 

Çinlilerin Türk bayrağı hassasiyeti!

 

Çin pazarından beklenin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını vurgulayan Başkan Kervancıoğlu: “Çin’de kalitemizden hiç taviz vermedik vermeyiz de, yani biz birinci kalite değil de ikinci, üçüncü kalite ürün çıkaralım da diye bu yollara girelim gibi derdimiz hiç olmadı. Sen kaliteyi doğru yaparsan, doğru adımlar atarsan gerçekten her alanda tutulursunuz. Çin’de biz şunu gördük, biz ürünümüzü Türkiye’ye göre daha değerine satmaya çalıştık. Çin’e ürünümüz girince o kadar çok benimsediler ki, şuanda orada beş şubemiz oldu ve bir tanesi de Şanghay’da. Çin’de Türkiye’ye karşı bir ilgi var. Buradaki bayilerimiz bizden dondurmalarımız üzerine Türk bayrağı koymamızı istediler. Bizler neden böyle bir talepte bulunuyorsunuz diye sorduğumuzda bizlere Türkiye’ye karşı oranın halkının bir ilgisinin olduğunu söylediler. Ve bizler bunu yaptığımızda satışlarımız çok daha fazla oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Yorumlar
Haber Yazılımı