Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 16:40
 
CHP Türkoğlu’nda kadın aday ile bir ilki yaşadı!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş’ta tarihinde bir ilki yaşadı. Parti tarihinde ilk kez Türkoğlu ilçe başkanlığı için bir kadın aday oldu.
SİYASET Haberi
CHP Türkoğlu’nda kadın aday ile bir ilki yaşadı!

36 yaşındaki genç mimar Fidan Akaya Coşgan, ilerleyen haftalarda yapılacak ilçe başkanlığı seçimi için adaylığını açıkladı. Parti ilçe binasında düzenlenen programa parti il, ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“Halkın isteğiyle buradayım”

 

Partisi ve ilçesi için elini taşın altına koyduğuna dikkat çeken Coşgan, “İlçemizin dış yapısının oluşmasında, şekillenmesinde mesleğimin katkısı büyük olup bu katkıyı mesleğimle sınırlı kılmak istemediğim için bugün buraya, bu taşın altına elimi koyuyorum ve buradayım diyorum. Ben sadece bugünün oluşumuna vakıf değil ata dedelerimizden beri bir başkan torunu bir başkan kızı olarak büyüdüm. Sevgili ağabeyim İsmail Akkaya ve yönetimine partimiz ve ilçemiz için yapmış oldukları çalışmalardan ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bugün delegelerimizin, partili üyelerimizin, tabanımızın ve sokaktaki insanımızın isteğiyle buradayım. Partimizin yüksek teveccühüyle buradayım” dedi.

 

 

“Bu yola Türkoğlu sevdalısı olarak çıktık”

 

Çalışmalarında Atatürk ilke ve inkılaplarından vazgeçmeyeceğine değinerek partililere seslenen Fidan Akaya Coşgan şunları söyledi: “Cumhuriyet halk partisinin bir üyesi olarak değişmez önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet Halk Partisinin amacı, ilkeleri ve değerleri doğrultusunda, özgürlükçü, eşitlikçi, katılımcı, kuvvet ayrılığını ve hukukun üstünlüğünü esas alan, çağdaş laik ve çoğulcu bir demokrasi içerisinde ilerlemek daima ilk gayem olacaktır. Çocuklarımıza Atatürk’ün değeri aşılamak istiyorum.  Biz tekrar güç olmak için delegelerimizle, üyelerimizle birlikte burada var olacağız. Birliktelik için bu elimi uzatıyorum. Kardeşlerinin bu elini tutmak isteyenlerle birlikte CHP bayrağını bir kademe daha yukarı da tutacağız. İlçemizi hak ettiği yerlere getireceğiz. Bizler bu yola Türkoğlu sevdalısı olarak çıktık. Türkoğlu sevdamız diyoruz ve demeye de devam edeceğiz.  Aday olan diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum. CHP’nin her adayı özgürlükten yanadır, her zaman güçlü bir karaktere sahiptir, baskılara boyun eğmez. CHP çok sesliliğin, özgürlüklerin, hakkın, hukukun ve adaletin partisidir, bu yolda devam edecektir.”

 

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: CHP, Türkoğlu’nda, kadın, aday, ile, bir, ilki, yaşadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı