Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 08:26
 
CHP'li Öztunç, pamuk üreticilerin sorunları anlattı!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, pamuk üreticisinin sorunlarına ilişkin "Daha önce dönüm başına 500-600 kilo pamuk alınırken, bu yıl 100-150 kilo pamuk alındı. Girdilerin fiyatları da artınca çiftçi batma noktasına geldi." dedi.
GÜNDEM Haberi
CHP'li Öztunç, pamuk üreticilerin sorunları anlattı!

"Beyaz altın" olarak adlandırılan pamuğun bu yıl üreticiyi batma noktasına getirdiğini savunan CHP'li Öztunç: "Daha önce dönüm başına 500-600 kilo pamuk alınırken, bu yıl 100-150 kilo pamuk alındı. Girdilerin fiyatları da artınca çiftçi batma noktasına geldi. Dönüm başı alınan 150 kilo pamuk ancak çiftçinin gübre ve mazot parasına denk geliyor. Çiftçi bu sene borçlarını ödemek için traktörünü sattı, gelecek yıl da böyle olursa pamuk üreticisi tarlasını satmak zorunda kalacak." diye konuştu.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin pamuğa ilişkin sorunları çözmesi gerektiğini belirten Ali Öztunç, "Pamuk ithalatına artık son verilmeli. Pamuk ithalatına son verilirse çözüm alınır." dedi.

 

Öztunç, eski bir Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi olduğunu anımsatarak, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in farklı kurumlarda da görev aldığını, bu durumun yasalara aykırı olduğunu savundu.

 

Video İçin Tıklayınız!

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: CHP'li, Öztunç,, pamuk, üreticilerin, sorunları, anlattı! ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı