Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 08:00
 
Çağlayancerit’i sokak sokak incelediler!
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’un girişimleri ile ilçeye gelen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal ve Milli Emlak Müdür Yardımcısı Yaşar Yalçın fizibilite çalışmaları yaptı.
KAHRAMANMARAŞ Haberi
Çağlayancerit’i sokak sokak incelediler!

Göreve geldiği günden bu yana her şey Çağlayancerit için ilkesiyle harekete eden Başkan Sarıaltun, yeni imar çalışmaları, yol çalışması ve kentsel dönüşüm projelerinin fizibilite çalışmalarını başlattı.

 

Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü yetkililerini Çağlayancerit’te davet eden Başkan Sarıaltun, gelen heyetle birlikte ilçeyi sokak sokak inceleyerek yapılacak çalışmalar için incelemeler yaptılar.

 

 

“Yeni imar çalışmaları, yol çalışması ve kentsel dönüşüm”

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Sarıaltun: “Bugün ilçe Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak ile birlikte, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen ekiple bir araya geldik. Çevre ve Şehircilik Müdürü Osman Arısal, Müdür Yardımcısı Hasan Salman ve Milli Emlak Müdür Yardımcısı Yaşar Yalçın ile birlikte ilçemizde yeni imar çalışmaları, yol çalışması ve kentsel dönüşüm için bir takım incelemeler yaparak, fizibilite çalışmasında bulunduk. Çağlayancerit için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“Doğal gaz çalışmaları sürüyor”

 

İlçede yapımı devam eden doğalgaz çalışmaları ile ilgilide bilgi veren Başkan Sarıaltun: “ARMADAŞ Bölge Müdürü Mustafa Yılmaz beyle birlikte ilçemizde yapımı devam eden doğal gaz çalışmaları için, arazide incelemelerde bulunduk.  Bahar ayının gelmesiyle birlikte çalışmalara hız vereceğiz. söz verdiğimiz gibi çalışmalara devam, durmak yok” dedi.

 

 

İlçede yapılan incelemelere MHP Çağlayancerit İlçe Başkanı Ahmet Kurt, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Berk ve Belediye yetkilileri eşlik etti.

 

 

Çağlayancerit kısık yol yapım çalışmamız kaldığı yerden devam ediyor.

 

Başkan Sarıaltun: “Karayolları bölge sorumlusu, ilçe kaymakamım, ilçe başkanlarım ve belediye meclis üyelerimle birlikte kısık yolu çalışmasının bazı noktalarında dinamit (patlayıcı) ile çalışma yapacağımız noktalarda incelemelerde bulunduk. En kısa zamanda ilçemiz hak ettiği hizmete kavuşacaktır` ifadelerini yer verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Çağlayancerit’i, sokak, sokak, incelediler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı