Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 22:41
 
Başkan Aydın: “Sağlık bir bütündür ayrım yapılamaz!”
Özsağlık İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı Ekrem Aydın, sağlık çalışanlarına ödenecek olan ücretin sadece memurlara değil tüm sağlık çalışanlarına verilmesi gerektiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Aydın: “Sağlık bir bütündür ayrım yapılamaz!”

Özsağlık İş Sendikası İl Başkanı Aydın: “Bütün sağlık çalışanlarımız korona virüsü salgını ile her türlü riske rağmen sorumluluk bilinci ile hayatlarından ödün vererek yaptığı fedakâr mücadele ile gurur kaynağımız olmuştur. Çalışanların hastalarla ilk muhatap olan hasta karşılamalar tıbbı sekreterler hasta odalarını temizleyen her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan temizlik işçileri hastaların güvenliğini sağlayan güvenliklerimiz, hastaların bakımından sorumlu bakım personellerimiz, klinik destek personelimiz, teknisyenlerimiz ve her türlü olumsuz şartlarda ekip arkadaşları ile birlikte hastalara müdahale eden nakil yapan ambulans şoförlerimiz kısaca tüm sağlık çalışanlarımız, bu süreçte ayrım yapılmadan unutulmamalı.

 

“Sağlık bir bütündür ayrım yapılamaz!”

 

Ayrıca hastane sınırları dışında çalışan ve unutulan ASP personellerimizde virüse karşı bakmakla yükümlü oldukları (Engelli, yaşlı, çocuk, kadın) kişiler için görevleri başında büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar. Bu ek ödemeden ASP çalışanlarının da faydalanması gerektiğini asla ayrım yapılmamasını istiyoruz. Ayrım yapılmadan adaletli ve tüm çalışanları kapsayan bir düzenleme yapılmasını temenni ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İbrahim Baykut
Etiketler: Başkan, Aydın:, “Sağlık, bir, bütündür, ayrım, yapılamaz!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı